Chuck Blazer mahkemede itiraf etti: Rüşvet aldık

Chuck Blazer mahkemede itiraf etti: Rüşvet aldık
Chuck Blazer mahkemede itiraf etti: Rüşvet aldık
FIFA eski İcra Kurulu Üyesi Chuck Blazer, 1998 ve 2010 Dünya kupaları için rüşvet aldıklarını itiraf etti.

RADİKAL- FIFA soruşturmasında bir şok daha... FIFA eski İcra Kurulu Üyesi Chuck Blazer, 1998 ve 2010 Dünya kupaları öncesi rüşvet aldıklarını mahkemede itiraf etti. Futbol dünyasında büyük bir şok yaratan bu itirafın ardından FBI'ın Blazer'e dinleme cihazı yerleştirerek işbirliği yaptığı iddiaları daha da güçlendi.

OPERASYON BÜYÜYEBİLİR
1998 Dünya Kupası Fransa'da 2010 Dünya Kupası ise Güney Afrika'da yapılmıştı. Bu iki ülkenin de organizasyonu alabilmek için FIFA üyelerine rüşvet verdiğinin Blazer tarafından itiraf edilmesinin ardından operasyonun daha da genişlemesi bekleniyor.

FIFA Başkanı Blatter'e ağır suçlama


'FBI RUSYA VE KATAR'A İÇİN DE SORUŞTURMA AÇTI' İDDİASI
Öte yandan ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), FIFA'daki başkanlık görevinden istifa edeceğini açıklayan Sepp Blatter'in yanı sıra, 2018 ve 2022 Dünya Kupası'nın ev sahiplerine ilişkin soruşturma açtığı iddia edildi.
Amerikan basınında yer alan haberlerde, FBI, FIFA'ya ilişkin yürütülen soruşturmaya, FIFA Başkanı Blatter'i de dahil etti. Medyada yer alan haberlerde ayrıca, FBI tarafından yürütülen soruşturmanın, 2018 Dünya Kupası'nın Rusya'ya, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a nasıl verildiğinin araştırılmasını da kapsadığı ifade edildi.

Rüşvet operasyonunda şok iddia!


ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri sorusuları yanıtsız bırakarak, konuyla ilgili açıklamada bulunmayacaklarını kaydetti.
ABD yargısının talebi üzerine İsviçre polisi, geçen hafta 7 FIFA görevlisini gözaltına almıştı. Zanlılar, futbol maçlarının televizyonlarda canlı yayın hakkı, FIFA Dünya Kupası'nın düzenleneceği ülkelerin seçimi konusunda yolsuzluk yapmakla suçlanıyor.

(AA-DHA)