Çift sarı kart ortalığı karıştırdı

Maçtan sonra en çok konuşulan konu, hakem Ali Aydın'ın, Çaykur Rizesporlu Victoria'ya çift sarı kart gösterdiği ama oyundan atmadığıydı. Bu konuyu Ali Aydın'ın raporu aydınlığa kavuşturacak.

  • Maçtan sonra en çok konuşulan konu, hakem Ali Aydın'ın, Çaykur Rizesporlu Victoria'ya çift sarı kart gösterdiği ama oyundan atmadığıydı. Bu konuyu Ali Aydın'ın raporu aydınlığa kavuşturacak. Ancak görüntüler, iki sarı kart olayını doğrular nitelikte. Bu durumda karşılaşmanın tekrarı gündeme gelebilecek.
  • Daum, Rizespor önüne A.Sebatspor maçından farklı bir kadro sürdü. Aurelio ve Selçuk'u yedek soyundururken, Yusuf ve Mahmut'a uzun bir aradan sonra ilk onbirde görev verdi. Yusuf ligde son olarak üçüncü haftada Elazığspor maçında ilk onbirde çıktı. Mahmut Hanefi ise en son dördüncü haftadaki Diyarbakırspor maçında ilk onbirde görev yapmıştı.
  • Maçtan önce hoparlörlerden "Başkanımızın fermanıdır, Fenerbahçe bu yıl şampiyon olacak" anonsu yapıldı.
  • Tribünler, Fenerbahçe'nin bundan önceki karşılaşmalarına oranla boş kaldı. Tribünlerde yaklaşık 35 bin kişi Sarı-Lacivertli futbolsever vardı. Maç öncesi Christoph Daum sandıkları kişiyi tribüne çağıran taraftarlar, "Daum buraya" diye tempo tuttu. Ancak adı Ferit olan bu kişinin Daum'un benzeri olduğu anlaşılınca tribünler tempo tutmaktan vazgeçti.
  • Fenerbahçe'nin 11 milyon dolar ödemeye mahkum ettiği Ariel Ortega'nın aktif futbolu bırakma kararı, Arjantin basınında geniş yer buldu. "Yıldırım'ın ısrarı Ortega'nın futbol hayatını bitirdi" diye yazan gazeteler, Sarı-Lacivertli kulübün yıldız oyuncuya kapılarını kapattığını da belirtti. Ülke televizyonları da Fenerbahçe'ye ağır eleştiride bulunarak, "Futboldan anlamayan zenginler, istedikleri oyuncuları kuklaya çevirebiliyor" yorumunu yaptı. Arjantinli yıldız Arjantin basınına verdiği demecinde, "Fenerbahçe'ye dönmeye hazır olduğumu başkan Aziz Yıldırım'a ilettim. Ancak kendisi bu öneriye sıcak bakmadığını söyledi. Bu parayı ödemem imkânsız" diye konuştu.
  • Fenerbahçe Kulübü yönetimi Ortega'nın borcunu ödememesi halinde icra takibi başlatma kararı aldı. Bu arada yönetimin karşı olmasına rağmen Daum, Ortega'nın geri dönmesine sıcak bakıyor. Orta sahada bu oyuncuyu kullanabileceğini söyleyen Alman çalıştırıcı, yönetimle bir görüşme yaparak konuyu iletecek.