Cim Bom Avrupa sahnesinde

Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk sınavını Juventus karşısında verecek. Sarı-Kırmızılılarda sakat Lukunku, Ümit Karan, Orhan ile Murat Erdoğan , Ömer ve Bratu kadroda yok.

TORİNO - Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk sınavını Juventus karşısında verecek. Sarı-Kırmızılılarda sakat Lukunku, Ümit Karan, Orhan ile Murat Erdoğan , Ömer ve Bratu kadroda yok.
Basın toplantısının büyük bir bölümünde İtalyanca konuşan teknik direktör Fatih Terim, takımının bu maç için tam hazır olmadığını vurgulayarak, "Juventus'a karşı İtalya ve Şampiyonlar Ligi'nde hiç maç kaybetmedim. Konyaspor önünde kötü oynadık. Ancak Avrupa maçlarının havası farklı olur. Rakip kadar bizim de tecrübeli oyuncularımız var. Futbolcularıma güveniyorum. Futbolda yenmek de var, yenilmek de... Geriye bakmayı sevmem. İleriye bakmayı tercih ediyorum" dedi.
Rakiplerinin kağıt üzerinde favori olduğunu vurgulayan Fatih Terim, "Ümitsizliğe kapılmıyoruz. Bu maç bizim için şanstır. Kazanırsak, Fenerbahçe maçı öncesi moral kazanırız" ifadelerini kullandı.
Juventus Teknik Direktörü Lippi ise rakibin tecrübeli ve saygı duyulması gereken bir takım olduğunu söyledi. Trezeguet ve Davids'in sakatlıkları geçti. Henüz iyileşemeyen Legrottaglie, Miccoli, Pessotto, Fresi ve Conte kadroya alınmadı.
Galatasaray'ın grubundaki diğer mücadelede Sociedad-Olympiakos karşılaşacak. Program şöyle: A Grubu: B.Münih-Celtic, Lyon-Anderlecht, B Grubu: Arsenal-Inter, D.Kiev-L.Moskova, C Grubu: AEK-Deportivo, PSV-Monaco. (Spor Servisi)