Cim Bom, LEN Cup biletini kaptı

Sutopu Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ikinci tur grup karşılaşmasında Galatasaray, son maçında Rusya'nın güçlü ekiplerinden L. Spartak Volgograd ile 13-13 berabere kalarak grubunda dördüncü sırayı aldı ve LEN Kupası'na katılmaya hak kazandı.

BUDAPEŞTE - Sutopu Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ikinci tur grup karşılaşmasında Galatasaray, son maçında Rusya'nın güçlü ekiplerinden L. Spartak Volgograd ile 13-13 berabere kalarak grubunda dördüncü sırayı aldı ve LEN Kupası'na katılmaya hak kazandı.
Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de oynanan maçta LEN Kupası'na katılabilmek için havuzdan en az bir puanla ayrılması gereken Galatasaray, maçın başından itibaren kontrollü bir oyun ortaya koydu.
İlk devreyi 4-3 geride kapatan Galatasaray, ikinci devrede 3-3'lük bir skor yakalarken, üçüncü devreyi 5-2 önde tamamladı. Sarı-Kırmızılılar büyük bir mücadelenin yaşandığı son periyodu 4-2 kaybetmesine rağmen havuzdan 13-13'lük beraberlikle ayrılarak Rus takımlarına karşı beraberlik alan ilk Türk takımı oldu.
Öte yandan, maçın ikinci devresinde Galatasaray'ın Sırbistanlı oyuncusu Zarko Petroviç'in, rakibinden aldığı darbeyle burnu kırıldı. Galatasaray kafilesi bugün Türkiye'ye dönecek. (Spor Servisi)