Cim Bom mutluluktan uçuyor

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, CSKA Sofya'yı 3-0 yenerek iyi bir avantaj elde ettiklerini belirterek, "Daha farklı kazanabilirdik" dedi. Maça baskılı başladıklarını kaydeden Terim, "Bu arada iki gol bulduk.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, CSKA Sofya'yı 3-0 yenerek iyi bir avantaj elde ettiklerini belirterek, "Daha farklı kazanabilirdik" dedi. Maça baskılı başladıklarını kaydeden Terim, "Bu arada iki gol bulduk. Daha sonra da her atağımız tehlikeli oldu. Alanımızı iyi kapatıp, üçüncü golü de bulduk. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra, son 20 dakikada 4-5 gol pozisyonunu değerlendiremedik. Daha da farklı kazanabilirdik" diye konuştu. Tecrübeli teknik adam, annesini kaybetmesine rağmen oynayan ve iyi performans gösteren Batista'ya saygı duyduğunu da söyledi. Herkesin kendisinden Hasan'ı oynatmamasını beklediğini anlatan Terim, iyi oyuncularda ısrar edilmesi gerektiğine inandığını kaydetti. Transfer çalışmalarının sürdüğünü vurgulayan ve çok yakında bu konunun açıklığa kavuşabileceğini vurgulayan Terim, transferin, Şampiyonlar Ligi'ne kalıp kalmayacaklarıyla bir ilgisinin bulunmadığını açıkladı.
CSKA Sofya Teknik Direktörü Stoytcho Mladenov, maçta ne olduğunu anlamadan iki gol yediklerini söyledi. Üçüncü golün kendilerini adeta şok ettiğini belirten Bulgar teknik adam, "Kırmızı karttan sonra ise hiçbir şey yapamadık" dedi. Mladenov, aldıkları kötü sonuca rağmen tur atlamak
için şanslarının olduğu iddiasında bulunarak, "Galatasaray, 3-0 kazanarak büyük bir şans elde etti. Biz ise çok hata yaptık. Umarım bunları bir an önce düzeltiriz. Yine de turdan umudumuzu tamamen kesmedim" diye konuştu.
Taraftara teşekkür
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, CSKA Sofya karşılaşmasında hem stadı dolduran taraftarların, hem de 3-0'lık net bir galibiyet alan futbolcularının, kendilerine güzel bir gece yaşattığını söyledi. Hedeflerinin Şampiyonlar Ligi'ne katılmak olduğunu belirten Dürüst, "İki kulvarda mücadele ettik. İlk olarak sportif mücadelede oyuncularımız zoru, kolaya getirdi. İkinci olarak da taraftarlarımız stadı doldurarak, bir rekora imza attılar" diye konuştu. Yeni statlarında iki zorlu resmi maç yaptıklarını, bunları da tel örgüsüz olarak oynadıklarını belirten Ali Dürüst, Türkiye'de tel örgüsüz statta oynama tartışmalarının yaşandığı ortamda, İstanbul'da sessiz sedasız bir ilki gerçekleştirdiklerini de belirtti.
Transfer konusuna da açıklık getiren ikinci başkan Ali Dürüst, basına yansıyan Hasseilbank ve Heskey isimlerinin doğru olmadığını, Cambiasso'nun menajerinin ise bu futbolcuyu Real Madrid'in bırakmak istemediğini söylediğini kaydetti. Öte yandan Sarı Kırmızılıların, CSKA Sofya'yı elediği takdirde kasasına 2.5 milyon İsviçre frangı girecek. Şampiyonlar Ligi'ndeki maçlardan da yaklaşık 3 milyon İsviçre frangı daha elde edilmesi bekleniyor.