Cim Bom Olimpiyat'ta kalıyor

Galatasaray, Süper Lig'in ikinci yarısında da maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacak.

İSTANBUL - Galatasaray, Süper Lig'in ikinci yarısında da maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacak. Kulüp Başkanı Özhan Canaydın, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün stat projesini toplantıda değerlendirdiklerini kaydederek, Galatasaraylıların, maçların Seyrantepe'de
değil, Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen'de oynanmasını istediklerini tespit ettiklerini söyledi.
Sarıgül'ün projesinin gerçekleştirilmesi için iki ön koşul bulunduğuna dikkat çeken Başkan Canaydın, "Seyrantepe'de devlete ait söz konusu arsanın Şişli Belediyesi'ne tahsis edilmesi gerekiyor. Bunun, uzun bir süreçte olabileceğini düşünüyorum. Ali Sami Yen Stadı 49 yıllığına kulübümüze kiralanmıştı. Buraya başka tesislerin yapılmasına da ancak genel kurul onay vermelidir" diye konuştu. Canaydın, kendilerine güvenceler veren yetkililerin sözlerinde durmamaları nedeniyle gelecek sezon maçları Olimpiyat Stadı'nda oynamalarının zor gözüktüğünü söyledi.
Sami Yen'e dönüş seneye
2004-2005 sezonunda yeniden Ali Sami Yen Stadı'na dönmeyi düşündüklerini ifade eden Canaydın, "Maçlarımızı yeniden Ali Sami Yen'de yapmayı ve burayı bölüm bölüm inşa etmeyi gündemimize alabiliriz" dedi. Stadın şu an sadece 15 bin oturma kapasitesi bulunduğunu anlatan Canaydın, Olimpiyat Stadı için 39 bin kombine sattıklarını, bu kadar kişiyi 15 bin koltuğu bulunan stada getirmenin mümkün olmadığını sözlerine ekledi.
Özhan Canaydın, projesini medya aracılığıyla kamuoyuna anlatan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e de sitemde bulundu. Sarıgül'ün iyi niyetinden şüphe etmediğini vurgulayan Canaydın, "Sarıgül'ün konuyu medyaya taşımasını yadırgadım. Ancak yine de önümüzdeki günlerde biz kendisini yönetim kurulu toplantımıza çağıracağız" şeklinde konuştu. Öte yandan dün Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Mustafa Sarıgül ile bir araya gelerek, Sarıgül'ün stat projesini görüştü. Terim, "Biz başka bir yere gittiysek , iyi bir Ali Sami yen Stadı'na dönmek için bunu yaptık" dedi. (Spor Servisi)