Cim Bom'da 2. Kalli Dönemi

Galatasaray'da teknik direktör sorunu nihayet çözüme kavuştu. Sarı-Kırmızılılar bir süredir görüşme halinde oldukları, kendilerini 1992-1993 sezonunda şampiyonluğa ulaştıran Alman teknik adam Karl Heinz Feldkamp'ı takımın başına getirdi.

İSTANBUL - Galatasaray'da teknik direktör sorunu nihayet çözüme kavuştu. Sarı-Kırmızılılar bir süredir görüşme halinde oldukları, kendilerini 1992-1993 sezonunda şampiyonluğa ulaştıran Alman teknik adam Karl Heinz Feldkamp'ı takımın başına getirdi. Alman çalıştırıcı dün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde üç saat süren yönetim kurulu toplantısına katıldı. Toplantı sonrası basın açıklaması yapan Kulüp Başkanı Özhan Canaydın, "Yeni dönemde de hocamız Feldkamp'tır" dedi. Bu arada yönetim kurulu toplantısına yedi yönetici katılmazken, Başkan Özhan Canaydın bunun büyütülecek bir durum olmadığını söyledi.
İkinci Başkan Semih Haznedaroğlu ise 'yaşlı' olduğu gerekçesiyle göreve uygun olmadığı öne sürülen 'Kalli' lakaplı teknik adamı çok sağlam ve dinç gördüğünü belirterek, Alman çalıştırıcının kendisini ikna ettiğini söyledi. Felkamp'ın, kendisinden çok emin olduğunu dile getiren Haznedaroğlu, "Toplantıda, 'Ben başarılı olmaya geldim' dedi. Şahsen benim içimdeki bütün tereddütler yok oldu. Onu aslanlar gibi gördüm, hırslıydı" diye konuştu. Feldkamp, bugün saat 11.00'de Metin Oktay Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyecek.
Öte yandan Schalke Başkanı Gerhard Rehberg, ismi Galatasaray'la anılan Brezilyalı Lincoln'ü satmayı düşünmediklerini söyledi. Berger, Sarı-Kırmızılıların Lincoln'ü resmi olarak istediğini, ancak gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecekleri için bu oyuncuyu bırakmak istemediklerini belirtti. (Spor Servisi)