Cim Bom'da yeni 10 numara

Galatasaray'da, Revivo heyecanı giderek yoğunlaşıyor. Sarı-Kırmızılı yöneticiler, Fenerbahçe ile ilişkisini kesen İsrailli oyuncunun transferine son noktayı koymak için kolları sıvadı.
Haber: HALİL ÖZER / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'da, Revivo heyecanı giderek yoğunlaşıyor. Sarı-Kırmızılı yöneticiler, Fenerbahçe ile ilişkisini kesen İsrailli oyuncunun transferine son noktayı koymak için kolları sıvadı. Yaklaşık 20 gün önce imzalanan ön protokolü hayata geçirmeye hazırlayan yöneticiler, formayı da hazırlattı. Sözleşmesinin fesh edilmesi gündemde olan Felipe'nin 10 numaralı forması Haim Revivo'ya verilecek.
Fatih Terim'in mutlaka transfer edilmesini istediği Revivo için yapılan ilk görüşmede, bu oyuncunun alacağı ücret bile belirlenmişti. Buna göre İsrailli oyuncu, Galatasaray ile 3.5 yıllık sözleşme imzalayacak. İsrailli oyuncu yıllık 1.2 milyon dolar alacak. Ayrıca bir sezonda 25 maç oynarsa, 250 bin dolarlık ek bir ücret alacak. Revivo'nun, Galatasaray'ın Antalya kampında, takıma katılması bekleniyor.
Cim Bom döndü
Revivo'nun menaceri, Fenerbahçe ile sözlü olarak anlaştıklarını bu nedenle de olayın FIFA'nın gündeminden çıktığını söyledi. İsrailli yıldız, sözleşmede 'Türkiye'de başka bir takıma gidemez' maddesinin, fesih anlaşmasında yer almaması şartıyla, Fenerbahçe'den 500 bin dolar dışında tüm alacaklarından vazgeçti.
İspanya kampını tamamlayıp İstanbul'a dönen Sarı-Kırmızılı ekip, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde ter idmanı yaptı. 'Ölümsüzler' adlı kitabın tanıtımı için İspanya'da kalan Fatih Terim ise İstanbul'a yarın dönecek. İspanya'da, önceki gün Vollendam ile oynadığı özel maçta, rakip futbolcuya kasti tekme atan ve kırmızı kart gören Emre Aşık'a asgari iki maç ceza geliyor. Maçın 74. dakikasında hakem Ruiz Orbana tarafından oyundan atılan Emre Aşık ile ilgili hakem ve gözlemci raporlarının İspanyol federasyonundan gelmesinden sonra, Sarı-Kırmızılı futbolcu tedbirsiz olarak disiplin kuruluna sevk edilecek. Talimat gereği Emre Aşık'ın en az iki maç ceza alacağı ve prosedür tamamlandıktan sonra muhtemelen Denizlispor ve Bursaspor maçlarında takımdaki yerini alamayacağı kaydedildi.
Öte yandan, bugünü izinli olarak geçirecek olan Sarı-Kırmızılı futbolcular, yarın yeniden biraraya gelecek. Galatasaray'ın, Mısır Milli Takımı ile cumartesi günü oynanacağı hazırlık maçı ise, Mısır Genç Milli Takımı'nın, Afrika Kupası'nda finale kalması nedeniyle saat 14.15'e alındı.