Cim Bom'lular futbola gidince...

Süper Lig'deki Galatasaray-Gençlerbirliği futbol maçı nedeniyle Sarı-Kırmızılı taraftarlar fazla ilgi göstermedi. Fenerbahçeli taraftarlar ise kendilerine ayrılan bölümü doldurarak takımlarını büyük bir coşkuyla destekledi.

  • Süper Lig'deki Galatasaray-Gençlerbirliği futbol maçı nedeniyle Sarı-Kırmızılı taraftarlar fazla ilgi göstermedi. Fenerbahçeli taraftarlar ise kendilerine ayrılan bölümü doldurarak takımlarını büyük bir coşkuyla destekledi.
  • Maç öncesinde iki takım taraftarları arasında küçük bir gerginlik yaşanırken, güvenlik güçleri müdahale ederek gerginliğin tırmanmasını ve tarafların kavgaya girişmesini engelledi.
  • İlk yarının son bülümlerinde Fenerbahçeli Zaza Enden attığı bir basket sonrası Galatasaray tribünlerine yönelik bir hareket yapınca, Sarı-Kırmızılı taraftarlar buna tepki gösterdi. Zaza da maçın hakemi tarafından uyarıldı.
  • Galatasaray karşısında farklı bir galibiyet alan Fenerbahçeli oyuncular, maç sonrası sevinçlerini taraftarlarıyla paylaşırken, perşembe günü oynanacak üçüncü maçı da kazanma sözü verdiler.
  • Play-off çeyrek final ikinci maçında, bugün Beşiktaş ile Efes Pilsen karşı karşıya gelecek. Karşılaşma, saat 18.30'da Beşiktaş'ın sahası olan Süleyman Seba Spor Salonu'nda yapılacak. Çeyrek final serisinde iki takım arasında yapılan ilk maçı Efes Pilsen, 26 farkla, 93-57 kazanmış ve ligde oynanan iki maçı da kazandığı için 1-0'lık avantajla başladığı seride 2-0 öne geçmişti. Lacivert-Beyazlıların, bugünkü maçı kazanması halinde seride durum 3-0 olacak ve Efes Pilsen, yarı finale yükselecek. Play-off'ta yarı finale yükselen ilk takım Türk Telekom olmuştu.