Cim Bom'un da Pascal'ı var artık

Galatasaray'ın yeni transferi Ali Lukunku, birçok yönüyle Beşiktaş'ın Fransız yıldızı Pascal Nouma'ya benzediği öğrenildi. Agresif davranışları nedeniyle çok fazla kart gören Kongolu golcü, son bir buçuk yılda 6 maç ceza aldı.

LYON - Galatasaray'ın yeni transferi Ali Lukunku, birçok yönüyle Beşiktaş'ın Fransız yıldızı Pascal Nouma'ya benzediği öğrenildi. Agresif davranışları nedeniyle çok fazla kart gören Kongolu golcü, son bir buçuk yılda 6 maç ceza aldı. Standart Liege'den transfer edilen Kongolu santrforun saha içinde ve dışında Pascalvari hareketler yaptığı da gelen bilgiler arasında. Sahada çok hırslı ve bir o kadar da agresif olan siyahi oyuncu, geçen sezon gördüğü kırmızı kart sonrası 4 maç ceza almıştı. Lukunku, bu sezon da iki karşılaşmada sarı kart cezası nedeniyle takımından uzak kaldı. Antrenör Ahmet Ceyhan'ın bu futbolcuyu, ikişer gol attığı Ghent ve Genk maçlarında izleyip beğendiği öğrenildi. Öte yandan geçen sezon dizinden sakatlık geçiren Lukunku'nun, Standart Liege formasıyla toplam 19 maçta oynadığı ortaya çıktı.
Lyon'un savunma oyuncusu Eric Deflandre ise, Belçika basınına, Galatasaray'ın kendisiyle ilgilendiğini açıkladı. Fransa şampiyonu Olimpique Lyon'un as futbolcuları arasında yer alan Deflandre, Sarı-Kırmızılılar'ın kendisini istediğini iddia ederek, "Marsilya, Newcastle ve Galatasaray beni transfer etmek istiyor. Özellikle Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, benimle yakından ilgileniyor" ifadesini kullandı.
Taraftar: Revivo bize gelsin
Genç oyuncu, henüz resmi bir teklifin olmadığını sözlerine eklerken, Türkiye'ye gelme konusunda karar vermediğini söyledi. Deflandre, "İki çocuğum var, onların geleceğini düşünmeliyim. İstanbul'a ayak basmadan karar veremem. Eşimle konuşacağım" dedi. Lukunku'nun transferini gerçekleştiren menacer Ceylan Çalışkan'ın, bu transferde de rol oynadığı öğrenildi. Diğer taraftan Fenerbahçe'yle FIFA'lık olan ve Galatasaray'a transferi gündeme gelen Revivo'ya taraftar da kucak açtı. 'www.galatasaray.com'da yapılan ankete katılanların yüzde 81.3'ü, "Revivo transfer edilsin" yanıtı verdi. Toplam 18211 kişinin katıldığı ankete, yüzde 18.7'lik dilim olumsuz görüş bildirirdi. (Spor Servisi)