Cim Bom'un 'komşu' seferi

İstanbul'da 1-0 yendiği Olympiakos ile bu gece deplasmanda karşılaşacak olan Galatasaray'da Arif Erdem ile Hakan Ünsal kadroya alınmazken, hafif sakatlığı bulunan Sabri'nin ise forma giyebileceği belirtildi.
Haber: YORGO KIRBAKİ / Arşivi

ATİNA - İstanbul'da 1-0 yendiği Olympiakos ile bu gece deplasmanda karşılaşacak olan Galatasaray'da Arif Erdem ile Hakan Ünsal kadroya alınmazken, hafif sakatlığı bulunan Sabri'nin ise forma giyebileceği belirtildi.
Fatih Terim, takımının bütün maçlara kazanmak için çıktığını belirterek, "Galatasaray'ın felsefesi değişmez. Şampiyonlar Ligi'ne gidecek grup ikinciliğinin yeri henüz boş. Galatasaray da matematiksel şansının olduğu her yerde, hedefi kovalayacaktır" dedi. Terim, derbide yaşanan olaylar nedeniyle kendisinden özür dileyen Bilgili'ye bu hareketinden dolayı teşekkür etti. Serdar Bilgili'nin çok ender rastlanabilecek bir hareket yaptığını vurgulayan Terim, "Kendisine teşekkür ettim. Beşiktaş Kulübü Başkanı'na yakışan bir hareket yaptı" görüşünü dile getirdi.
Teknik direktör Fatih Terim, 'İstanbul' yerine sürekli 'Konstantinapolis' diyen tercümanı da "Sen İstanbul demeyi bilmiyor musun?" sözleriyle uyardı. Bunun üzerine tercüman, çevirilerinde 'İstanbul' demeye başladı.
Bu arada Olympiakos Kulübü'nün sahibi işadamı Sokratis Kokalis ise Galatasaray maçı öncesi fanatik taraftar örgütü 'Gate 7'nin temsilcileri ile bir araya gelip görüşerek "Bu maçta tribünlerde hiçbir olay çıkmamalı. Türkler aleyhinde tek bir pankart bile tribünlere asılmayacak" talimatını verdi.