Cim Bom'un şüphesi yok

Galatasaray Yönetimi, anlaşma sağlandığı günden itibaren gündeme gelen 'hasta-hasta değil' tartışmaları yaşanan Abel Xavier'in sağlığıyla ilgili bir problem olmadığını açıkladı.
Haber: HALİL ÖZER / Arşivi

BELEK - Galatasaray Yönetimi, anlaşma sağlandığı günden itibaren gündeme gelen 'hasta-hasta değil' tartışmaları yaşanan Abel Xavier'in sağlığıyla ilgili bir problem olmadığını açıkladı. Sarı-Kırmızılılar'ın, kulübü Liverpool ve kendisiyle her konuda anlaşmaya vardığı Portekizli milli futbolcu Xavier'in İstanbul'a gelerek sözleşmeyi imzalaması ise an meselesi. Yönetim kurulu üyesi Özer Saraçoğlu, futbolcu ve İngiliz kulübüyle kesin anlaşmaya ulaştıklarını söyleyerek, "Xavier ile hiç bir pürüz kalmadı. Bu saatten sonra oyuncunun gelmemesi için bir neden yok. Allah korusun, sadece uçağı düşerse gelemez" dedi.
Saraçoğlu: Çok faydalı olacak
Xavier'ın sağlığından endişe etmediklerini de kaydeden Saraçoğlu, "Biz bu konuda Liverpool Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Waller ile görüştük. Kendisi bize oyuncunun hiç bir sağlık probleminin bulunmadığını söyledi. Hatta bu konuda istemeleri halinde yazılı bir rapor dahi vereceklerini bildirdiler. Tabii ki biz de her transferimize yaptığımız gibi futbolcuyu sağlık muayenesinden geçireceğiz. Bugüne kadar sağlık konularında transferlerimizde herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Xavier'de yaşamayacağımızı da İstanbul'a geldiğinde herkes görecek. Üstelik takıma çok faydalı olacak bir oyuncu" diyerek sözlerini tamamladı. Bu arada Abel Xavier'ın Portekiz'e giderek eşyalarını toplayıp, Türkiye'ye geleceği kaydedildi.