Cimbom için ağır yorumlar: Zavallı G.Saray

Cimbom için ağır yorumlar: Zavallı G.Saray
Cimbom için ağır yorumlar: Zavallı G.Saray
Galatasaray'ın Danimarka'dan mağlubiyetle ayrılması, İspanya'da şaşkınlıkla karşılandı.

Mehmet ÇİFTÇİ -ÜNSAL TURAN (DHA) - İspanyol basını, Galatasaray ’ın 1-0'lık yenilgisi sonrası B Grubu'nda işlerin karıştığını vurgularken, bir üst tur için Kopenhag’ın da potaya girdiğini belirtti.

Mancini'nin dediği çıktı, ama...


İspanya’da yayınlanan gazeteler arasında en ağır yorum El Mundo Deportivo'dan geldi. 'Zavallı Galatasaray' ifadesini kullanan gazete, Kopenhag’ın sarı-kırmızılı takımın renklerini sökerek gri hale getirdiği yorumunda bulundu. As Gazetesi ise "Galatasaray gurupta dev bir adım atma fırsatını kaçırdı" başlığını attı. Marca Gazetesi de "Galatasaray bu yenilgi ile bir adım geriye Kopenhag ise bir adım ileriye gitti" yorumunu yaparak, "İkincilik yarışında Danimarka da var" dedi.

"Braaten Danimarkalılara hayat verdi" başlığını kullanan Sport Gazetesi, "Galatasaray’ın bir üst tura çıkma fırsatını kendi eliyle tepti. Kopenhag sadece Galatasaray’dan iyiydi. Gerisi boşaltılmış cılız ataklarla oyunu garantiye almak isteyen sarı-kırmızılıların oyun sitemi, Danimarka duvarına çarptı" yorumunu yaptı.

GALATASARAY ŞAŞKINLIĞI

Karşılaşmayı naklen yayınlayan Canal Plus televizyonunun yorumcuları, Galatasaray’ın kadro yapısı ile bu kadar üstün olmasına rağmen bu yenilgiyi almasına şaşırdıklarını söyledi.

Yorumcular, Kopenhag teknik heyetinin Galatasaray’ı çok iyi analiz ettiklerini, kafalarındaki oyun sistemini mükemmel şekilde sahaya yansıtarak galip geldiklerini belirttiler. Galatasaray’ın bu fırsatı kaçırmalarına anlam veremeyen İspanyol yorumcular, artık Türk takımının gurupta şanslı olmadığını ifade ettiler.

Drogba'yı kızdıran hareket!

İTALYA BASINI

LA GAZZETTA DELLO SPORT
Braaten’in muhteşem topuğu, Mancini’nin Galatasaray’ını yere serdi. Galatasaray’ı yenen grubun külkedisi Kopenhag bile, Real karşısında rüya görebiliyor. Solbakken’in takımının, Juventus'un sahasına 1 puan avantajla gelebileceğini kim hayal edebilirdi. Futbolda, masallara hala yer var. Türk tarafı, Drogba’nın çabalarına rağmen çok az fırsat yaratabildi. Galatasaray, Sneijder olmadan basit şemaların üstesinden bile gelemeyerek, zorlanan bir takım.

TUTTOSPORT
Braaten’in topuk golü, Conte’ye yardım etti, Mancini ve Galatasaray’ın başını belaya soktu. Mancini futbolculuk kariyerinde topuk golleriyle çok yaraladı, şimdi topuk golüyle telef oldu.

CORRIERE DELLO SPORT
Braaten’in enfes topuğu ve Drogba’nın hataları, Galatasaray’ı cezalandırdı. Sneijder’ın yokluğu hissedildi. Sneijder olmadan ışıkların kapandığı deneme yanılma yoluyla görülmüş oldu. Kopenhag’ın sadece Junevtus’a kötü şans getirdiği doğru değilmiş. Mancini’nin ayakları üzerine düştüğünü söyleyemeyiz, gruptaki durum ortada. Real Madrid ile Galatasaray’ın mağlubiyeti, Juventus’a iki iyi haber oldu.

SKYSPORT ITALIA
Danimarkalılar, Türkleri durdurdu.

Eray'la dalga geçtiler

DANİMARKA BASINI

Danimarka, 1-0'lık Galatasaray galibiyetinin sarhoşluğunu yaşıyor.

BT Gazetesi
Parken son 15 yıldır çeşitli sihirli sahneler yaşadı. Hava soğuktu ama atmosfer milli stadyumu ısıttı. Türk seyirciler her zaman olduğu gibi hem fanatik hem de şahaneydi. Hızlı gol FCK’ya kanat takmadı ama Breaten’in at nalı büyük bir akşam yarattı.Türkler hızlı bir şekilde hem maçı hem de şansı ele geçirdiler ama golü bulamadılar. İyi bir savunma ve taraftar ile Solbakken istediğini elde etti. FCK Galatasaray’ı dövdü.

Ekstra Bladet Gazetesi
FCK Teknik Direktörü iddiayı kazandı ve Ekstra Bladet muhabirinden bir şişe şarap aldı. Çok kişinin inandığı şey gerçek oldu ve FCK Galatasaray’ı tuş etti. Solbakken soyunma odasında dans etti. FCK Norveç yaratıcılığı ile şansını sürdürüyor, Berabere kalsa tamamen yok olacaktı. Solbakken yıldızlarla dolu Galatasaray’dan intikam aldı. FCK çok mu iyi oynadı? hayır ama oyuncular aynada kendilerine bakınca adam olduklarını gördüler.FCK Avrupa’nın en güçlü takımını yendi o halde saygı göstermeliyiz.

Jyllands Posten
FCK Galatasaray’ı yendikten sonra şimdi Baronların yatağının yanında yerini aldı. Saha aynı, çim aynı oyun da İstanbul’dakine benziyor ama futbol kendi sahanda ve rakip sahada ayrı. Snejder’in oynamaması tabi ki neticede etkili oldu. FCK İstanbul Boğazındaki yenilgiyi 1-0 gibi küçük bir galibiyetle de olsa lehine çevirdi. FCK taraftarının sesi belki Galatasaray’ın 1900 taraftarından daha yüksek değildi ama utanacak bir şey yok. Parken hastasını ayakta tutuyor. Galatasaray ise 13 yıl önceki sükseyi aradı ama FCK önünde duvar ördü.

Politiken
FCK Oyuncularının kendileriyle gurur duymaları için bir neden var. Galatasaray gibi bir takımı yendiler.Türk ve Danimarkalı taraftar maçta şahane bir çerçeve yarattı. Süper bir güç, etkili bir oyun FCK’nun lehine sonuçlandı. Temelin taşı gerideki 4 kişi tarafından atıldı. FCK Torbanın ağzını bağladı ve Galatasaray’a puan vermedi.

Kopenhag'da Fenerbahçe kavgası