Cimbom kurtuldu, piyango Fener'e vurdu

Cimbom kurtuldu, piyango Fener'e vurdu
Cimbom kurtuldu, piyango Fener'e vurdu
Galatasaray, Fenerbahçe'den erken hareket ettiği için kârlı. Sarı-lacivertliler, isim hakkı gelirinin yüzde 25'ini Spor Genel Müdürlüğü'ne ödemek zorunda.

Fenerbahçe 'de Başkan Aziz Yıldırım sonunda ikna edildi ve Şükrü Saracoğlu Stadı'nın isim hakkı satışa çıkarıldı. Kulüp, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla teklifleri beklediğini duyurdu, durumu borsaya da bildirdi.

Emenike'nin 'ilk 100' gururu


Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; sarı-lacivertliler, stadın isim hakkını satarak yılda en az 10 milyon euro gelir hedefliyor. Ancak bu o kadar da kolay değil. Fenerbahçe stadının ismine o parayı ödeyerek sponsor olacak firma bulunsa da paranın tamamı kulübe kalmayacak. Zira yönetmeliğe göre stadının isim hakkını satan kulüp, gelirinin yüzde 25'ini Spor Genel Müdürlüğü'yle paylaşmak zorunda.

GALATASARAY ÖDEMİYOR, BEŞİKTAŞ ÖDEYECEK

Sarı-kırmızılı kulüp, 'Türk Telekom Arena' ismi için yaptığı isim hakkı anlaşmasının söz konusu yönetmelikten önce imzalanması sebebiyle gelirinin bir kısmını Spor Genel Müdürlüğü'ne aktarmak zorunda değil. Beşiktaş da yeni stadı 'Vodafone Arena' için, Fenerbahçe ile aynı kaderi paylaşacak.

Aykut Kocaman kararını verdi