Cimbom'a Drogba müjdesi

Cimbom'a Drogba müjdesi
Cimbom'a Drogba müjdesi
Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de Pazar günü Fenerbahçe ile oynayacağı derbi maçın hazırlıklarına sabah antrenmanıyla devam etti.

Teknik direktör Roberto Mancini, antrenman öncesinde oyuncularıyla sahada kısa süreli bir toplantı yaptı.

Chelsea'den Burak açıklaması


Galatasaraylı futbolcular antrenmanın ilk bölümünde ısınma, açma-germe hareketleri gerçekleştirdi. Antrenmanın ana bölümünde taktik çalışma yapıldı.

SNEIJDER BELİRSİZLİĞİ

Hakan Balta, Didier Drogba, Aurelien Chedjou, Emmanuel Eboue ve Ceyhun Gülselam, antrenmanın tamamında takımla birlikte çalıştı. Gökhan Zan takımdan ayrı olarak özel kondisyon çalışmasına tabi tutulurken, Fernando Muslera tedavisinin ardından özel program dahilinde çalıştı. Ufuk Ceylan da tedavisinin ardından salon ve sahada takımdan ayrı çalıştı.

Derbide sahada olup olmayacağı merak edilen Hollandalı yıldız Wesley Sneijder’in tedavisine devam edildiği belirtildi.

ANLAMLI ZİYARET

Galatasaraylı futbolcular Burak Yılmaz, Emre Çolak ve Eray İşcan, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle Türk Böbrek Vakfı'nı ziyaret etti.

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal'ın eşi Selda Topal'ın İncirli'deki Türk Böbrek Vakfı'nda düzenlediği organizasyona sarı-kırmızılı futbolcuların yanı sıra, Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Osman Akalın, Türk Böbrek Vakfı Diyaliz Merkezi Başhekimi Bilal Görçin katıldı.

Organ naklinin Türkiye 'nin en önemli tıbbi ve sosyal sorunlarından birisi olduğunu vurgulayan yönetim kurulu üyesi Akalın şunları söyledi:
"Türk Böbrek Vakfı olarak, böbrek sağlığı, yetmezliği ve gereksinimini ön plana çıkarmak istiyorum. Türkiye'de çok ciddi bir organ bağışı sorunu vardır. Yaklaşık 100 bin diyaliz hastasının yaklaşık 25 binine organ nakli yapılabiliyor. Biz ise yılda ancak 2 bin 500'üne organ nakli yapabiliyoruz. Bu nedenle organ bağışı kültürünü, özverisini ve kutsal hazzı, bağışlamayı ve yardımı seven Türk insanının özümseyeceğini düşünüyorum. Galatasaraylı futbolcu arkadaşlarıma bu davaya güç kattığı için teşekkür ediyorum."

Türk futbolunda acı tablo!


BURAK: ORGAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR

Sarı-kırmızılı futbolcu Burak Yılmaz, hem futbolcular hem de kulüp olarak organ bağışı konusunda ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirterek, şunları kaydetti:
"Bizler sağlıklı insanlarız, ama sağlığını kaybetmişlerin halinden de anlayacak kadar vicdanlı insanlarız. Her zaman , elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Organlarımıza iyi bakıp, kötü alışkanlıklardan uzak durup, organ bağışının hayat kurtardığını düşünerek hareket etmeliyiz. Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız" şeklinde konuştu.

Selda Topal, futbolculara üzerinde, "Her organ bir can, bir hayat demektir" yazılı Türk Böbrek Vakfı'nın renklerinde tasarlanmış bileklik hediye etti. Osman Akalın ise oyunculara, Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Timur Erk adına teşekkür belgesi takdim etti.

Diyaliz merkezini gezen futbolcular, ziyaret ettikleri hastalara gül verdi. Bu sırada hastalarla tek tek ilgilenen futbolculardan Emre Çolak, gül verdikten sonra hastaların ellerini öptü.

Derbiye 3250 güvenlik görevlisi

Kadıköy'de tek sevinen Tugay!