Cimbom'un Dani Alves planı!

Cimbom'un Dani Alves planı!
Cimbom'un Dani Alves planı!
Galatasaray'ın uzun süre uğraştığı Alex Telles transferini Brezilya'ya giderek çözen Taffarel, Dani Alves transferinde de devreye girdi. Tecrübeli antrenör, Brezilyalı futbolcuyla Şampiyonlar Ligi finali sonrasında bir görüşme gerçekleştirecek.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun kadrosunda görmeyi çok istediği Dani Alves’le, Şampiyonlar Ligi finali sonrası bir görüşme gerçekleşecek. Bu görüşmeyi kaleci antrenörü Claudio Taffarel yapacak.

Inter'den Melo açıklaması

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; Galatasaray ’ın uzun süre uğraşıp bonservisini almaya çalıştığı Alex Telles transferini Brezilya’ya giderek bitiren Taffarel, bu kez de Alves’i ikna etmeye uğraşacak. Ancak tecrübeli hocanın işi hiç kolay olmayacak. Çünkü 32 yaşındaki oyuncunun peşindeki tek kulüp Galatasaray değil. Manchester United ve PSG, bu transfer için kesenin ağzını açmış durumda.

RAKAMLAR ÇOK BÜYÜK

Galatasaray’ın, Dani Alves’in senelik maliyeti için gözden çıkardığı rakam 3.5 milyon Euro civarında. Oysa ki Manchester ve PSG, doğal olarak çok daha büyük rakamlar öne sürüyor. Manchester United’ın yıllık 6.5 milyon Euro, PSG’nin ise 9 milyon Euro civarında bir bedeli gözden çıkardığı ifade ediliyor. Savunmasında Thiago Silva ve David Luiz gibi Brezilyalı yıldızlar bulunan PSG, bu avantajı kullanarak Alves’i de kadrosuna katmaya çalışacak.

ALTERNATİFLERİ BELLİ

Dani Alves transferi gerçekleşmezse, Galatasaray’ın belirlediği alternatif isimler de belli. Bir süredir Glen Johnson ve Maxi Pereira hakkında araştırma yapan sarı-kırmızılılar, sözleşmeleri biten bu oyuncuların ne kadar imza parası talep ettiğini ve yıllık maliyetlerini öğrenmeye çalışıyor. Eğer Alves’ten olumsuz haber gelirse Galatasaray’ın, bu iki oyuncudan birini kadrosuna katmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Muslera için inanılmaz teklif!