Cin şişeden çıktı bir kere

Cin şişeden çıktı bir kere
Cin şişeden çıktı bir kere
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, iki yıl sözleşme uzatma kararı aldıkları Fatih Terim hakkında net konuştu.

TARİH 22 Ağustos 2013… Fatih Terim, 4 maçlığına Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın başına geçti. İşte bu tarihten itibaren herkesin kafasında bir soru oluştu, o soru da en çok G.Saraylıların kafasını kurcalamaya başladı...
”Fatih hoca yola sarı-kırmızılı takımda mı devam edecek, yoksa Ay-Yıldızlı ekibin başında mı kalacak?”

Başbakan'dan Fatih Terim açıklaması

Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Futbol Federasyonu, Fatih Terim’in Milli takımın başında uzun vadeli kalması dileğinde olduklarını açıkladı. Galatasaray Yönetim Kurulu ise Terim ile 2 yıl daha sözleşme uzatma kararı aldı. Ortada böyle bir tablo varken biz de merak edilenleri, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’a sorduk ve şu cevapları aldık...

BU İŞİ DRAM HALİNE GETİRİLMEMELİ

BU süreçte Fatih Terim ile bu konuyu konuştunuz mu?
- Hayır, Fatih hoca ile konuşmadım. Çünkü kendisini bu konuda hiç sıkıştırmak istemiyorum. Türkiye’nin ve Ay-Yıldızlı ekibin önünde çok önemli bir Romanya maçı var. Bu yüzden Fatih hocanın da konsantrasyonunu bozmamak lazım. O maç bitsin konuşuruz.

- Peki, öngörünüz nedir, neler olacak?- Bu işi dram haline getirmemek lazım. Ortada net bir şey var. O da Fatih Terim, Mayıs’a kadar iki takımı birden çalıştıracak. Burada önemli olan Terim, Mayıs’tan sonra nerede devam edecek? Bu Fatih Terim’in kendi hakkı. İstediği kararı da kendisi verecek. TFF’de “Bizimle devam etsin” dedi. Galatasaray’da iradesini gösterdi ve “Biz kontrat imzalamaya hazırız” dedi. Sonuçta iki takımı birden uzun vadeli götüremeyeceğine göre, hocanın burada oturup, kendisi, ailesi için bir seçim ve tercih yapması lazım.

Madrid'e Bale'den kötü haber


G.SARAYLI’YIZ AMA AYNI ZAMANDA TÜRKÜZ

SON günlerdeki açıklamalar hakkında yorumunuz nedir?
- Ne federasyonun ne de Galatasaray’ın Fatih Terim’in üzerinde manevi baskı kurmaması lazım. Bu baskıyı Fatih hocanın üzerinden kaldırmak lazım. Hocanın kararına saygı duyup, kararını da her iki tarafın kınamaması ve kabul etmesi gerekir. Milli Takım önemli görev, makam. Galatasaray ile de Fatih hocanın gönül bağı var. Biz bunu zıtlaşma ya da hesaplaşmaya götürmemeliyiz. Fatih hoca oturup düşünecek şartlarını. Alacağı her iki karar da kabulümüz. Elbette Galatasaraylıyız ve bizimle olması bizi mutlu eder.

Galatasaraylıyız ama öteki taraftan da Türk’üz…Fatih hoca “Galatasaray’da kalacağım” derse, TFF kendi çözümünü bulur. Milli Takım'ı seçerse de Galatasaray, Mayıs’tan sonrası için çözümünü bulur. Hoca için her iki taraftan arzulanmak güzel bir şey. Seçimi kendi için yapmak zorunda. Kısaca ne bizim, ne de federasyonun söz hakkı yok. Her iki tarafın beklentisi, birbirimize düşmeden hocanın karar verip belirsizliğe son vermek olmalı. Cin şişeden çıktı bir kere. Cini tekrar içeri sokamayacağımıza göre. Karar tespit edilmeli.

Fatih Terim'e böyle bağırdılar


HER İKİ TARAF DA STRATEJİSİNİ OLUŞTURMALI

Peki hocanın cevabını ne zaman soracaksınız?
- Şu net ki, karar ne olursa olsun biz Fatih hoca ile Mayıs ayına kadar devam edeceğiz. Hocanın da bu kararını Ekim ayına kadar açıklaması faydalı olur ki herkes stratejisini belirlesin. Bir tarafa faydası öteki tarafa zararı olmasın. Fatih hoca bu konuda yakın zamanda bir açıklama yapacaktır.

- B planı ürettiniz mi?- Hayır, kesinlikle. Hiçbir teknik adam ile temasımız ya da nabız yoklamamız olmadı.

AÇAR, AKTAR'I DİSİPLİNE VERDİ

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Açar tarafından ‘22 Haziran 2013 kongresinde tüzük dışı davrandığı’ gerekçesiyle Disiplin Kurulu’na sevk edildi. (Hürriyet)

Nani'den Galatasaray itirafı