City çıldırdı: 400 milyon Euro

City çıldırdı: 400 milyon Euro
City çıldırdı: 400 milyon Euro
Manchester City'nin sahibi Şeyh Mansour bin Zayed Al Nahyan, Barcelona'nın yıldız futbolcusu Liones Messi için 400 milyon Euro bonservis bedelini gözden çıkardı.

Uzun süredir ismi Lionel Messi'yi transfer etmek istediği haberleriyle gündeme gelen Manchester City'nin, İspanyol devi Barcelona'ya kulüp tarihinin en büyük transfer teklifini yapmaya hazırlandığı belirtildi.

Messi'ye ilginç doping testi


Hürriyet 'ten Koray Durkal'ın haberine göre; ocak ayında Arjantinli futbolcu için kendilerine Avrupa ’dan 4 kulübün değer araştırması yaptırdığını söyleyen International Sports Marketing Direktörü Gerardo Molina, bu kez bambaşka bir iddiayla gündeme geldi. City'nin bu transfer için Messi'nin babası ile geçtiğimiz hafta telefon görüşmeleri yaptığını belirten Molina, 400 milyon Euro gibi bir rakamın gözden çıkarıldığını açıkladı.

Manchester City'nin sahibi Şeyh Mansour bin Zayed Al Nahyan'ın, uzun süreden beri bitmeyen Messi rüyasını gerçekleştirmek için kararlı olduğunun altını çizen Molina, bu paranın 5 senelik bir kontratı içereceğini söyledi.

ŞEYH MANSOUR BİN ZAYED AL NAHYAN KİMDİR?

Net serveti yaklaşık 150 miyar değerinde olan bir aileden gelen Şeyh Mansour'un kendi servetinin büyük kısmı sahip olduğu petrol şirketinden geliyor. Bunun yanı sıra Virgin Galactic (Uzay uçuşu şirketi), Daimler AG (Otomobil şirketi) ve Abu Dhabi Media Investment Corporation gibi şirketlerde de hisseleri bulunuyor. Yaklaşık 1.5 milyar dolar karşılığında 2008 yılında Manchester City'yi satın alan Mansour, bugüne kadar kulübe çok ciddi yatırımlar yaptı.

Real Madrid'den 'Messi' kararı