City ve PSG için şok iddia

City ve PSG için şok iddia
City ve PSG için şok iddia
Manchester City ve Paris Saint Germain'in, Finansal Fair-Play kuralları çerçevesinde ağır para cezası veya transfer yasağı geleceği iddia edildi.

İngiliz Telegraph Gazetesi’nden şok iddia : UEFA, bu hafta içinde finansal fair play (FFP) kurallarına uymadıkları gerekçesiyle 20’ye yakın kulübe ceza açıklayacak. Bunlar arasında Manchester City ve Paris Saint Germain de olacak.

Manchester City’nin yeniden önemli bir güe dönüşmesinde büyük rol oynayan transfer harcamaları nedeniyle UEFA tarafından takibe alındığını öne süren gazete , "Kulübün milyarder sahibi Şeyh Mansour bin Zayed al Nahyan, kulübe sportif anlamda başarılı bir dönem yaşatsa da, FFP kuralları nedeniyle suçlu bulunmasına yol açacak. PSG de UEFA’nın Kulüp Finans Kontrol Komitesi tarafından Salı ve Çarşamba günü yapacağı toplantılarda ‘açgözlü ve pervasız harcamalar, finansal cinnet’ nedeniyle cezayla karşı karşıya" diye yazdı.

City ve PSG’nin 48 saat içinde kurallara bağlı kaldıklarına dair yeni kanıtlar öne sürememeleri halinde yaptırımla karşılaşacak 20’ye yakın takım arasında yer alacakları, bu yaptırımın Şampiyonlar Ligi’ne alınmama boyutuna çıkmasının beklenmediği ifade edildi. (NTV SPOR)