Çizme basını turdan emin

İtalyan basını, UEFA Kupası çeyrek final ilk maçında Beşiktaş'ı 1-0 yenen Lazio için, 'Avantajlı bir skor elde etti ve yarı final kapısını araladı' değerlendirmesini yapıp golün sahibi Simone Inzaghi'ye övgüler yağdırdı.

ROMA - İtalyan basını, UEFA Kupası çeyrek final ilk maçında Beşiktaş'ı 1-0 yenen Lazio için, 'Avantajlı bir skor elde etti ve yarı final kapısını araladı' değerlendirmesini yapıp golün sahibi Simone Inzaghi'ye övgüler yağdırdı. Ülkenin en yüksek tirajlı spor gazetesi La Gazzetta dello Sport, 'Lazio, Beşiktaş duvarını Inzaghi ile yıkıyor' başlığını kullandığı haberinde, Beşiktaş karşısında anahtar ismin Inzaghi olduğunu ve 'zorlanan kapıyı onun açtığını' bildirdi. Yapılan yorumlarda, 'Lazio, yedek kulübesinde giren korkusuz adama kadar çıkış yolunu bulmaksızın çok fazla topla oynadı. Mancini, 3-3 biten Wisla Krakow maçına oranla İstanbul'a daha rahat gidebilir' denildi.
'Inzaghi Türkleri yere serdi' diyen Tutto Sport Gazetesi de, Inzaghi ile öne geçen Lazio'nun Lopez ve Fiore ile inanılmaz goller kaçırdığının altını çizdi. Gazete, Lazio'nun diğer maçlarına oranla 1-0'lık bir skorla İstanbul'a gidecek olmasının büyük avantaj olduğunu savundu. Bu
arada Roma kenti gazetelerinden Il Messagero, 'Inzaghi'nin golü ve Lazio Türkleri yeniyor' başlığını kullanarak, 'Mühürü Inzaghi attı. Lazio, şimdi yarı final umuduyla teselli bulacak. Üç ay sonra Olimpiyat Stadı'nda galibiyeti bulan Lazio, her zamanki oyununu oynayıp çok fazla gol pozisyonunu harcadı' diye yazdı. La Repubblica ise 'Lazio tek golle memnun' başlığı altında, çok fazla pozisyonu harcayan Mavi-Beyazlı ekibin 1-0'lık üstünlükle İstanbul'a iyimser olarak gideceğini kaydetti. Öte yandan İtalyan gazetelerinde Beşiktaş'ta en beğenilen isimler Pancu, Sergen ve Cordoba oldu.
(Spor Servisi)