Çizme Emre'yi ayakta alkışladı

Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçında Arsenal'i 3-0 yenen Inter'de, 61 dakika forma giyen Emre İtalyan basınından övgü aldı.

TORİNO - Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçında Arsenal'i 3-0 yenen Inter'de, 61 dakika forma giyen Emre İtalyan basınından övgü aldı. Gazeteler, "Ne İnter'di ama!" şeklinde başlık atarak sergilenen oyundan şaşkınlığını dile getirdi. Yorumlarda, "Arsenal altüst oldu. Toldo, tüm şutları kurtardı" denildi. Martins'in attığı üçüncü golün asistini yapan Emre ile ilgili yapılan yorumlarda da "Başlangıçta birkaç hata yapıp rakibe top kaptırdı ama Cruz'un golünden sonra ön plana çıkıp çok akıllı bir asist üretti. Önceden kestirilemez mükemmel bir gol pası gönderdi" ifadeleri kullanıldı. Gazeteler ayrıca ligde mücadele eden Juventus, Lazio, Inter ve Milan'ın ilk maçlarını kazanarak önemli bir başarıya imza attığını belirtti.
Nihat Kahveci'nin takımı Sociedad'ın Oliympiakos'tan aldığı 1-0'lık galibiyet basınında geniş yer alırken, ikinci yarıda oyuna giren milli futbolcu övgü aldı. Gazeteler, Sociedad'ın lige iyi başladığını ve Galatasaray maçında mutlak favori olduğunu yazdı. Marca, "Sociedad kazanmasını bildi. Nihat takımı ateşleyen isim oldu" derken, As ise, "Bu takım İstanbul'dan üç puan alacak güçte. Nihat-Kovaceviç ikilisi Galatasaray önünde sahne alacak" diye yazdı. (Spor Servisi)