'Çizme' sevinçten çıldırmak üzere

İtalyan futbolu zafer sarhoşluğu yaşıyor. Juventus'un Real Madrid'i elemesiyle Şampiyonlar Ligi tarihinde ilk kez iki İtalyan takımı, Juventus ile Milan finalde karşıya karşıya gelecek.

TORİNO - İtalyan futbolu zafer sarhoşluğu yaşıyor. Juventus'un Real Madrid'i elemesiyle Şampiyonlar Ligi tarihinde ilk kez iki İtalyan takımı, Juventus ile Milan finalde karşıya karşıya gelecek.
Dünyanın en pahalı takımı Real Madrid'i 3-1 yenerek finale kalan Juventus, bu zamana kadar 6 kez oynadığı Şampiyonlar Ligi finalinde sadece 2 kez kupayı kazandı. Milan ise, Avrupa'nın en büyük kupasını daha önce 5 kez müzesine taşımıştı. 1996 yılında Juventus'un kazandığı kupadan 7 yıl sonra Şampiyonlar Ligi kupasının Çizme'ye geri döneceğinin altını çizen İtalyan basını, İspanyolların İtalyan futboluna dönük eleştirilerine en güzel yanıtı Juventus'un verdiğini yazdılar. Lig şampiyonluğundan sonra ikinci büyük mutluluğu yaşayan Juventus'ta tek mutsuz isim, gecenin yıldızı olmasına rağmen kart cezalısı konumuna düştüğü için finalde oynamayacak olan Pavel Nedved... Çek futbolcu 28 Mayıs'ta Manchester'ın ünlü Old Trafford Stadı'nda yapılacak finalde forma giyemeyecek. (Spor Servisi)