Cizrespor şampiyon oldu

Cizrespor şampiyon oldu
Cizrespor şampiyon oldu
Grubunda şampiyon olarak Spor Toto 3. Lig'e çıkmaya hak kazanan Cizrespor, 2007 yılında veda ettiği profesyonel lige 8 yıl aradan sonra tekrardan geri döndü.

CİZRE - Bölgesel Amatör Ligi'nde (BAL) mücadele eden Cizrespor, cezası nedeniyle Şanlıurfa'da oynanan maçta 12 Bingölspor ile 0-0 berabere kalarak, şampiyonluk ipini göğüsledi. Bitiş düdüğüyle başlayan şampiyonluk kutlaması, sağanak yağmur altında gece yarısına kadar devam etti.

Maçın 25. dakiksınadan itibaren 10 kişi oynamak zorunda kaldığı karşılaşma sonunda Cizrespor, 56 puanla ligi tamamlarken, en yakın takipçisi 12 Bingölspor ise 54 puanda kaldı.   

GECE YARISINA KADAR KUTLAMA

Spor Toto 3. Lig'e çıkmaya hak kazanan Cizrespor, 2007 yılında veda ettiği profesyonel lige, 8 yıl aradan sonra geri dönmeyi başardı. 2007 yılında profesyonel ligden, amatör lige düşen ve 8 yıl boyunca 3 lige yükselmek için amatörde mücadele eden Cizrespor'un taraftarları, şampiyonluğu gece yarısına kadar kutlayıp, sağanak yağmur altında şehir turu attı. Cizrespor bayrakları taşıyan taraftarlar, Suriye 'de IŞİD ile mücadele eden YPG bayraklarını da taşıdı.

Şanlıurfa'dan gelen takım kafilesi, Cizre ile Nusaybin arasındaki Katran Bölgesi'nde binlerce taraftar karşıladı. Taraftarın sevgi gösterileri arasında 4 saat sonra ilçeye gelebilen takım kafilesi, taraftarları ile birlikte ilçe merkezinde tur attı. İzdihamın yaşandığı gösteriler sırasında kafilenin ilçe merkezine girişi sırasında havai fişek gösterisi düzenlendi.

"BU DUYGU ANLATILMAZ, YAŞANIR"

Cizrespor Kulübü Başkanı Salih Sefinç, sezon boyunca kendilerini yalnız bırakmayan Cizre halkına sevinç yaşattıkları için gururlu olduklarını belirterek, "Cizre halkına çok önemli bir gece yaşattık. Ben ve yönetimim olarak, bu onurlu geceyi Cizre'ye yaşattığımız için çok mutluyuz. Bu güzellikleri Cizre'ye yaşatmak için elimizden geldiği kadar mesafe katmaya devam edeceğiz. Bu duygu anlatılmaz, yaşanır. Şu anda yaşıyoruz. Cizre halkı spora olan özlemini, net olarak ortaya koyuyor. Sokaklardaki binlerce kişinin sevincine hepiniz şahit oldunuz. Bu çoğrafyada bu geceyi yaşattığımız için çok mutluyuz" dedi.

Yeşil-kırmızılı takımın kaptanı Serkan Eyüpoğlu, hedefledikleri şampiyonluğa ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Bizim için çok güzel bir duygu. Cizresporun yaşamak istediği bir duygu, yaklaşık 8 aydır gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Burda yeri geldi kötü maçlar oynadık, yeri geldi çok güzel oynadık. Öncelikle burda bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum, emekleri çok büyüktür. Bütün yönetim kurumumuz çok yardımcı oldular. Alın terimizin son damlasına kadar mücadele ettik ve kazandık. Kalitemizi Bingöl maçında 25'inci dakikadan itibaren 10 kişi kalarak da kalitemizi gösterdik, şampiyonluğu Cizre halkına armağan ettik" şeklinde konuştu. RAMAZAN İMRAĞ (DHA)