Cluj kaptanı Cadu'ya şike suçlaması

Cluj kaptanı Cadu'ya şike suçlaması
Cluj kaptanı Cadu'ya şike suçlaması

Sarı-Kırmızılılar Cluj u deplasmanda Burak Yılmaz ın golleriyle 3-1 mağlup etmişti.

Galatasaray'ın CFR Cluj'u deplasmanda 3-1 yenerek yeniden Şampiyonlar Ligi'ne tutunduğu maça dair Rumen basını şike iddiası ortaya attı

Sport.ro isimli internet sitesinin editörlerinden Emanuel Roşu, dün Twitter ’dan “Cluj’a yakın kaynaklara göre Türk işadamından Cluj kaptanı Cadu’nun evine 320 bin euro gönderildi” diye yazdı.
Roşu daha sonra Cluj Başkanı Iuliu Muresan’ın kendisine yaptığı şu açıklamayı da paylaştı: “Kaynakla yüzleşmek isterim. Biz temiziz. Bu ithamlar nereden geliyor bilmiyorum. Bu suçlamaları yapan isan akıl hastasıdır. Biz Cadu’ya inanıyoruz. Cadu bana bu suçlamaları yapan insanla tanışmak istediğini söyledi. Ona sadece selam vermek istiyor.” 

‘Türk’ü kollamak için’
İddia Rumen TV’sine de yansıdı. Şike olayının içinde olduğunu iddia eden Michael adındaki bir kişi Rumen televizyonuna konuştu. Paranın Cluj’da tanınan ve Paszkany isimli kişiyle ortak olan ‘Salem’ isimli bir Türk işadamı tarafından verildiğini öne süren Michael, “320 bin euroyu Salem’den aldım ve Cadu’ya gittim” dedi.
“Bir Türk’ü kollamak için mi” sorusuna “Evet” diyen Michael, daha sonra şu ifadeleri kullandı: “Parayı alan kişi yüklü miktarda parayı görünce tek başına taşımaktan korktu. Bir arabadan şoför indi. ‘Ne yapayım’ diye sordu. Ben de parayı kontrol etmesini söyledim. Askerler tarafından herhangi bir tuzak olup olmadığına bakmasını söyledim. Cluj’daki bir yerleşim bölgesinde bir Türk, arabayla geldi ve parayı alıp direkt Cadu’ya gitti.”


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Twitter

  ,

  Euro

  ,

  İddia

  ,

  şike

  ,

  işadamı

  ,

  Selam