Çocuktan al tecrübeyi

Çocuktan al tecrübeyi
Çocuktan al tecrübeyi
Sanica Boru Elazığspor maçında penaltı kurtaran Felipe Melo, tecrübesinin çocuklarıyla top oynamak olduğunu söyledi.

Önceki gece oynanan Sanica Boru Elazığ spor - Galatasaray maçının son dakikasında yaşanan penaltı pozisyonu ve sonrası futbol tarihimizin unutulmazları arasına girdi. Ev sahibinin kazandığı penaltıda Sarı-Kırmızılıların kalecisi Fernando Muslera’nın kırmızı kart görmesi ve Galatasaray’ın oyuncu değiştirme hakkının bitmesi her şeyin başlangıcı oldu. Kaleye geçen Felipe Melo, Göksu’nun vuruşunu çıkarıp takımına üç puanı getirdi.
Kariyerinde bir kez daha böyle bir durum yaşayan Melo, 2006’da Racing Santander forması giyerken Barcelona önünde durum 2-0 iken Ronaldinho’nun penaltısında kaleye geçmek zorunda kalmıştı. O gün de sağ köşeyi tercih eden Melo, köşeyi tutturamayınca skor 3-0 olmuş ve maç öyle bitmişti.
Sansasyonel bir harekete imza atan oyuncu, penaltı dakikalarına ilişkin Galatasaray TV’ye konuştu. Kararın spontane geliştiğini aktaran Melo, “O anda inanılmaz bir güven hissettim kendimde. Elime eldivenleri aldığım anda penaltıyı çıkaracağımı hissettim” derken kalecilik tecrübesini açıkladı: “Kalecilikle ilgili herhangi bir tecrübem yok. En büyük tecrübem evde çocuklarla top oynarkendi. Bu penaltıyla Racing Santander’de iken Barcelona karşısında kaleye geçtiğim penaltı arasında fark var. Çünkü oradayken fark açılmıştı zaten; maç kopmuştu. Ama Elazığ’da farklı bir kurtarış oldu. 3 puan çok önemliydi. Çünkü lider kalmamızı sağlayacaktı. Lider olmamızda payım olduğu için çok mutluyum.” 

Penaltıda suflör yoktu’ 
Penaltıyı kurtarır kurtarmaz ‘pitbull’ sevinci yapan oyuncu bunun için “Bu sevincim gol sevincinden daha güzel oldu. Sonuçta üç puan getirdi bize” derken, kaleci antrenörü Taffarel’in penaltı esnasında kendisine ‘sufle’ vermediğini aktardı: “Taffarel ile penaltı atışı hakkında konuşmamız olmadı. Penaltıdan sonra çok büyük yardımı oldu, özellikle frikikte. Barajı kurdururken kafamda 3 kişi koymak vardı ama rakip oyuncunun şut çekmeyeceğini ve orta yapacağını söyledi. Biz de 3 kişilik barajı teke düşürdük.” ( İSTANBUL / SPOR SERVİSİ)