Çoğunluk seçim yanlısı, federasyon karşı çıkıyor

Kulüpler Birliği önceki gün 13 kulüp temsilcisinin katılımıyla bir araya gelerek Futbol Federasyonu'na 26-27 Haziran'da gerçekleşecek Olağan Mali Genel Kurul'a seçim maddesi eklenmesi yönünde çağrı yaptı.

İSTANBUL - Kulüpler Birliği önceki gün 13 kulüp temsilcisinin katılımıyla bir araya gelerek Futbol Federasyonu'na 26-27 Haziran'da gerçekleşecek Olağan Mali Genel Kurul'a seçim maddesi eklenmesi yönünde çağrı yaptı. Dün de toplantıya katılan/katılmayan bazı kulüplerden açıklamalar yapıldı. Genel hava mali kurulda seçime gidilmesi yönünde. Ç. Rizespor, Vestel Manisaspor, Sakaryaspor, İstanbul BB ve Kayserispor 'Madem bu talep dile getirildi, seçim yapılacak' noktasında görüş bildirirken Gaziantepspor ve Manisaspor çekimser kaldı.
Seçim talebine Futbol Federasyonu "Biz zaten Mali Genel Kurul'a seçim kararı koyacaktık ama kulüpler mahkemeye gitti. Şimdi böyle bir uygulamaya gitmeyi düşünmüyoruz" şeklinde yaklaştı. Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Usta, "Kulüplerin istemesi halinde gündeme seçim maddesinin konabileceğini açıklamıştık, ancak onlar mahkemeye gitmeyi tercih etti. Çıkan kararlar federasyonun lehine. Seçim maddesinin eklenmesini kesinlikle düşünmüyoruz" dedi. (Spor Servisi)