Çok 'matrix'li bir denklem

Şampiyonluk adayları Beşiktaş ve Galatasaray'ın kaderleri, 'Ankaralılar'la kesişiyor bu hafta... Lider, hem ligde, hem de Türkiye Kupası'nda bir türlü üstünlük sağlayamadığı Gençlerbirliği deplasmanında;

ANKARA / İSTANBUL - Şampiyonluk adayları Beşiktaş ve Galatasaray'ın kaderleri, 'Ankaralılar'la kesişiyor bu hafta... Lider, hem ligde, hem de Türkiye Kupası'nda bir türlü üstünlük sağlayamadığı Gençlerbirliği deplasmanında; takipçisi ise ikinci yarının en başarılı takımı olarak gösterilen Ankaragücü'yle evinde, üç puan için mücadele edecek.
Ligin son üç haftasına en yakın takipçisi Galatasaray'ın 5 puan önünde giren Beşiktaş'ın, sezonun flaş takımı Gençlerbirliği maçı sonrası şampiyonluğunu ilân etme olasılığı bulunuyor. Kartal'ın bu maçta galip gelmesi, Galatasaray'ın da kendi evinde Ankaragücü'ne puan yitirmesi durumunda, Siyah-Beyazlılar ligin bitimine iki maç kala şampiyonluğa ulaşacak. Aksi durumda ise lig yarışına devam edilecek. Beşiktaş'ta, cezalı Ahmet Dursun ile sakatlığı süren Maldaraşanu oynayamayacak. Hafta içindeki idmanda sakatlanan Ronaldo'nun ise durumunun iyi olduğu ve bugün sahaya çıkacağı açıklandı. Zago, Ahmet Yıldırım ve İbrahim ise bugünkü maçta da sarı kart görmeleri durumunda, gelecek haftaki Galatasaray derbisinde cezalı duruma düşecek.
Ankaragücü maçı öncesi sakatlıklarla boğuşan Galatasaray'da cezalı Volkan ile sakat olan Berkant, Baliç, Pinto, Hasan forma giyemeyecek. Ümit Davala, Batista ve Xavier'in durumları ise maç saatinde belli olacak. Öte yandan dizinden başarılı bir ameliyat geçiren Baliç taburcu oldu. Eksik Cim Bom'un amacı maçtan üç puan alarak soluğunu, liderin ensesinde hissetirmeye devam ettirmek. (Spor Servisi)