Cokoviç hem komik hem de yetenekli

Roger Federer ve Rafael Nadal'ın disiplinli oyun tarzlarından sıkıldınız mı? John McEnroe veya Jimmy Connors'a benzeyen birini kortlarda görmek ister miydiniz?

NEW YORK - Roger Federer ve Rafael Nadal'ın disiplinli oyun tarzlarından sıkıldınız mı? John McEnroe veya Jimmy Connors'a benzeyen birini kortlarda görmek ister miydiniz? Bu soruya cevabınız 'Evetse' büyük ihtimalle Novak Cokoviç izlemekten zevk alacağınız bir tenisçi. Genç raket İspanyol Carlos Moya'yı 6-4, 7-6, 6-1'lik setlerle eleyerek Amerika Açık'ta yarı finalist olmayı başarırken maçtan sonra Cokoviç şov vardı.
Seyircilerin isteği üzerine Maria Şarapova ve Rafael Nadal'ın taklitlerini yapan Sırp sporcu, taklit yeteniğiyle herkesi şaşırttı. Şarapova gibi saçlarıyla oynayan, Nadal gibi tişörtünü düzelten Cokoviç kimseyle dalga geçmediğini sadece biraz eğlenmenin güzel olduğunu söyledi. Amerikalıların 'Joke-ovic' lakabı taktığı 20 yaşındaki raket yarı finalde David Ferrer'le karşılaşacak. İspanyol tenisçi Arjantinli Juan Ignacio Chela'yı mağlup etti.
Bu arada Cokoviç'in Goran Ivaniseviç, Andy Roddick, Leyton Hewitt gibi isimleri taklit ettiği videolar youtube'dan izlenebilir. (Spor Servisi)