Cole'a 'Sağlam muhalefet'

Beşiktaş yönetiminin, İngiliz futbolcu Carlton Cole'la ilgili son kararını bugün vermesi bekleniyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı kontenjanı için 'altı artı bir'...

İSTANBUL - Beşiktaş yönetiminin, İngiliz futbolcu Carlton Cole'la ilgili son kararını bugün vermesi bekleniyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı kontenjanı için 'altı artı bir' kuralını uygulamaya koyması üzerine son 10 gündür yabancı forvet oyuncusu arayan Siyah-Beyazlılar, West Ham United'ta forma giyen oyuncuyla anlaştı. Ancak teknik direktör Ertuğrul Sağlam bu transfere sıcak bakmıyor.
Yönetim kurulu da Cole hakkında fikir birliğine varmış değil. Tüm fikirlerin tartışılacağı bugünkü toplantı öncesi şube sorumlusu Celalettin Kolot, Cole'un Beşiktaş'a katkı sağlayacağını düşündüğünü dile getirdi. Kolot, "Yaşı genç olmasına rağmen çok tecrübeli bir futbolcu. Türkiye'de gol sayısını artıracağına kesin gözüyle bakıyoruz. Uzun boylu ve yırtıcı bir santrfor" dedi. Toplantıda olumlu bir karar çıkarsa Cole, yarın akşam İstanbul'a gelecek.
24 yaşındaki Cole, Chelsea'de kariyerine başladı. Wolverhampton Wanderers, Charlton Athletic ve Aston Villa'da kiralık olarak oynayan Cole, geçtiğimiz sezonun başında West Ham'a transfer olmuştu. İngiltere 21 Yaşaltı Milli Takımı'nda 19 maça çıkan Cole, bu mücadelelerde altı gol attı. Nijerya asıllı genç oyuncu kariyerinin başlarında İngiliz futbolunun önemli yıldız adayları arasında gösteriliyordu.