Colin Kazım'ın hedefi adını dünyaya duyurmak

Fenerbahçe'nin yeni transferi Colin Kazım'ın tek hedefi başarılı olmak değil, adını dünyaya duyurmak...

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin yeni transferi Colin Kazım'ın tek hedefi başarılı olmak değil, adını dünyaya duyurmak... Dün antrenman sonrası soruları yanıtlayan genç yetenek ilk hedefinin takıma girip düzenli bir şekilde oynamak olduğunu, uzun vadede ise Türkiye ve dünyada kalitesini göstermeyi amaçladığını söyledi. Hücum hattında her bölgede görev alabileceğini ifade eden Colin Kazım, "İleri uçta sağda ve solda oynayabiliyorum. Fakat daha çok, adam eksiltebilen, beraber oynadığım arkadaşlarımı oyuna sokabilen bir yapıya sahibim" dedi.
Geçen sezon, İngiltere'nin Sheffield United takımında forma giyen Kazım, Middelsbrough'a transfer olan Tuncay Şanlı'nın, başarılı olacağını düşündüğünü söyledi. Tuncay'ın kaliteli bir futbolcu olduğunu ifade eden Colin Kazım, "Ona başarılar diliyorum. Ben burada Fenerbahçe için başarılı olmaya çalışacağım. Tuncay'ın da orada kalitesini gösterebileceğini sanıyorum" diye konuştu.
Genç oyuncu, 'Beşiktaş'a gidecektin, ani bir kararla Fenerbahçe'ye gelmen sürpriz oldu. Seçiminde neler etkili oldu?' şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi: "Ben Beşiktaş ile hiçbir şekilde konuşmamıştım. Benim için Fenerbahçe'ye imza atmak sürpriz olmadı. İnsanlar Beşiktaş'a geleceğim yönünde konuşmuş olabilir, söylentiler olmuş olabilir. Benimle ilk olarak bağlantıya geçen Fenerbahçe oldu."
İstanbul'da düzenini kurduktan sonra, Türkçeyi akıcı konuşabilmek için ders alacağını belirten Kazım, bir soru üzerine de takma adı olmadığını, taraftarların futbolunu gördükten sonra kendisini istedikleri gibi çağırabileceklerini söyledi. (Spor Servisi)