Collina'nın da bir kitabı var

Dünyaca ünlü İtalyan hakem Pierluigi Collina, 'Oyun kurallarım, O futbol bana yaşamı öğretti' adlı kitabında Türkiye'den de övgü dolu sözlerle bahsetti.

ROMA - Dünyaca ünlü İtalyan hakem Pierluigi Collina, 'Oyun kurallarım, O futbol bana yaşamı öğretti' adlı kitabında Türkiye'den de övgü dolu sözlerle bahsetti. Geçen hafta Roma'da tanıtımı yapılan ve Türkiye dahil olmak üzere dokuz ülkeye yayın hakkı şimdiden satılan kitapta 43 yaşındaki hakem Collina, kariyerinden, yaşadıklarına, Dünya Kupası'na, futbola, hakemliğe, özel zevklerine kadar herşeyi anlattı.
200 sayfalık kitaba 2002 Dünya Kupası finallerinde yaşadıklarını anlatarak başlayan Collina, 18 Haziran 2002'de yönettiği ve Türkiye'nin Japonya'yı 1-0 yenerek çeyrek finale yükseldiği maçla ilgili görüşlerinde, "Türk Milli Takımı'na beni bağlayan büyük mutluluğu da ekleyelim. Gerçekten öyle görünüyor ki, Türk takımları benimle hiç kaybetmediler ve bundan dolayı beni biraz onların uğuru gibi görüyorlardı. Ve güzel bir tecrübe için önceden söyleyecekleri herşeyleri vardı. Gerçekten o maç da olumlu bir şekilde sonuçlandı" diye yazdı. Maç sonrasında Türkler eğlenirken birçok Japon futbolcunun ağladığını ifade eden İtalyan hakem, o anda içinden geldiği bir şekilde Japonya'nın kaptanı Miyamoto'ya giderek,
"Yaptıklarınızdan dolayı gurur duymanız gerektiğine inanıyorum. Üzgün değil gururlu olun" dediğini kaydetti. (Spor Servisi)