Cordoba Paris'te imzalıyor

Ve Beşiktaş kalesini kiradan kurtardı; Cordoba'nın bonservisini alarak rahatladı. Beşiktaş yönetimi, takımda geçen sezon kiralık olarak forma giyen kaleci Oscar Cordoba'nın bonservisini almak için kulübü Boca Juniors ile her konuda anlaşma sağladı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Ve Beşiktaş kalesini kiradan kurtardı; Cordoba'nın bonservisini alarak rahatladı. Beşiktaş yönetimi, takımda geçen sezon kiralık olarak forma giyen kaleci Oscar Cordoba'nın bonservisini almak için kulübü Boca Juniors ile her konuda anlaşma sağladı. Arjantin kulübü, Kolombiyalı eldiven için 2.5 milyon dolardan kapıyı açmış, önceki görüşmede 1 milyon 750 bin dolara kadar inmişti. Boca Juniors, bu paranın 1 milyon dolarını peşin, geri kalanını da iki eşit taksitte ödenmesini istemiş, ancak Siyah-Beyazlı yönetim dört taksitte ısrar edince görüşmeler askıya alınmıştı. Son randevuda, ödemeler konusunda anlaşma sağlanınca Kolombiyalı file bekçisi Beşiktaş'ta kaldı. FIFA Konfederasyon Kupası nedeniyle Fransa'da bulunan Cordoba, imzayı önümüzdeki günlerde başkent Paris'te atacak. Çok mutlu olduğunu ifade eden Cordoba "Beşiktaş kulübü kendine yakışanı yaptı" demekle yetindi.
Siyah-Beyazlı yönetim geçen sezon takımda kiralık olarak oynayan İtalyan futbolcu Giunti ile bir yıllık daha sözleşme yapma kararı aldı. İtalyan futbolcuyla önümüzdeki günlerde masaya oturularak ödeme planı konuşulacak. Ayrıca anlaşma sağlanan futbolcularla da hafta içinde resmi sözleşme imzalanacak.
Luce'ye 'Rumen' vetosu
Teknik direktör Mircea Lucescu'nun forvet arayışlarında ülkesine yönelmesine yönetimden rest geldi. Transfer komitesi başkanı Hüsnü Güreli, forvete tanınmış bir oyuncu almayı planladıklarını belirterek, "Kadromuzda yeteri kadar iyi oyuncu var. Bu oyuncular bizi hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi'nde ileriye taşıyacak isimler. Ancak, taraftarımızı tribüne çekecek kaliteli bir forvet arıyoruz. Bu nedenle rotayı Avrupa'ya çevirdik. Alacağımız oyuncu, tribünler tarafından en az Pascal Nouma kadar sevilmeli" diye konuştu.
Yeni sezon transferlerini değerlendiren Beşiktaş Kulübü Menajeri Sinan Engin, Siyah-Beyazlılar'ın hedeflerinin eskisinden daha büyük olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: "Ligde ve Avrupa'da bizi, birbirinden güçlü rakipler bekliyor. Eğer başarı istiyorsak geniş ve kaliteli bir kadroya sahip olmak gerekiyor. Biz de bu plan çerçevesinde çok kaliteli oyuncularla anlaştık.
Eğer gerekirse yeni oyuncular da alacağız. Gelecek sezon herkes bizi konuşacak." Bu arada yönetimin, Ümit Milli Takım'da forma giyen Uğur İnceman'la prensipte anlaşma sağladığı iddia edildi. Transfer komitesi bu oyuncunun kulübü St.Paoli ile bonservis sorununu çözmeye çalışıyor.