Cordoba'da zafer Beşiktaş'ın

Beşiktaş, kalecisi Oscar Cordoba'nın Arsenal takımıyla görüşmelere başlamasıyla birlikte yaşadığı sıkıntıdan kurtuldu.

İSTANBUL - Beşiktaş, kalecisi Oscar Cordoba'nın Arsenal takımıyla görüşmelere başlamasıyla birlikte yaşadığı sıkıntıdan kurtuldu. Siyah-Beyazlı kulüpten dün akşam saatlerinde yapılan açıklamada, tüm hakları Beşiktaş'ta olan Oscar Cordoba ile ilgilenen Arsenal için tüm hukuksal girişimlerin ve FIFA'ya resmi başvuruların yapıldığı kaydedilerek "Arsenal Kulübü'nden kulübümüze ulaşan resmi yazıda, bu futbolcu ve menajerleriyle görüşmelerini tamamıyla kestiklerini ve bu olaydan çekildiklerini bildirmişlerdir" denildi. Böylelikle Beşiktaş, son bir haftada yaşadığı sorunda rahat bir nefes almış oldu.
Geçen sezon attığı kritik gollerle takımı sırtlayan Rumen oyuncu Daniel Pancu da yeni sezona ilişkin beklentilerini açıkladı. "Geçen yıl aslında çok acı çektim" diyen Pancu sözlerini şöyle sürdürdü: "Ayağımdaki ağrılara rağmen sezonu tamamladım. Çünkü şampiyon olmamız için maçlara ara vermemek gerekiyordu. Sezon bitiminde atroskopi oldum. Şu an durumumum çok iyi. Ancak fizik olarak eksiğim var. Bünyem bunun için çok uygun".
Sezon bitmeden çeşitli teklifler aldığını söyleyen Pancu, "İsim vermek istemiyorum ancak Türkiye içinden de iki kulüp beni almak istedi. İtalya'dan da teklifler geldi. Bunların hepsini düşündüm. Fakat Beşiktaş'ta çok iyi bir ortam ve Şampiyonlar Ligi olduğu için kaldım. Ayrıca ilk yılımda şampiyonluk yaşadığım için de farklı duygularım var" dedi. Pancu geçen sezonki performansına ilişkin de şunları söyledi: "Beşiktaş'ta gerçekten kritik goller attım. Ancak Trabzon'da attığım golü unutamam. Belki, süper bir gol değildi ama, bizi yeniden lige bağladı. Ordan aldığımız bir puan inanın 10 puan gibi geldi bize. Çok daha fazla gol atabilirdim ancak görev icabı daha çok orta alanda kaldım".
Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu da, İlhan Mansız için Fenerbahçe Kulübü'ne öneri yapıldığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Yönetim Kurulu'nun, Beşiktaş Kulübü'nün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, bu futbolcuyu satmak için Fenerbahçe'ye bir öneride bulunulmadığı belirtilerek, "Ne menajerimiz Sinan Engin, ne de yönetim kurulumuz tarafından böyle bir teklif yapılmamış olup, İlhan Mansız'ın başka bir kulübe satılması veya takası gibi bir niyetimiz bulunmamaktadır" denildi.
Bu arada Nihat Kahveci'nin düğününe katılmak üzere İstanbul'a gelen Real Sociedad Kulübü Başkanı Jose Luis Astiazaran, Başkan Serdar Bilgili'yi ziyaret etti. Akaretler'deki kulüp binasında gerçekleştirilen buluşmada Serdar Bilgili, Jose Luis Astizaran'a, biri üzerinde kendi ismi yazılı olmak üzere üç adet Beşiktaş forması ile Kartal maketi hediye etti. Astizaran ise, Nihat'ı bu sezon kesinlikle satmayı düşünmediklerini ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde bu oyuncunun kendileri için büyük koz olduğunu kaydederken, finali de Beşiktaş ile oynama temennisinde bulundu. (Spor Servisi)