Cordoba'dan müjde

Beşiktaş'ın Kolombiyalı file bekçisi Oscar Cordoba, milli takım maçlarına gitmeme kararı aldı. Cordoba yaptığı açıklamada, "Bu sezon hem lig, hem de Şampiyonlar Ligi'nde önemli maçlara çıkacağız. Ayrıca Türkiye Kupası maçları da var.

İSTANBUL - Beşiktaş'ın Kolombiyalı file bekçisi Oscar Cordoba, milli takım maçlarına gitmeme kararı aldı. Cordoba yaptığı açıklamada, "Bu sezon hem lig, hem de Şampiyonlar Ligi'nde önemli maçlara çıkacağız. Ayrıca Türkiye Kupası maçları da var. Geçen sezon bu sıkıntıyı hem ben, hem de Beşiktaş yaşadı. Kolombiya, Türkiye'ye çok uzak, gidip gelmek beni çok yoruyor. Bu nedenle Kolombiya'nın oynayacağı özel maçlara gitmeyeceğim. Konuyu federasyona da ilettim" diye konuştu. Teknik direktör Mircea Lucescu, Cordoba'nın bu kararına çok sevindiklerini belirterek, "Onun eksikliği bizim için sorun oluyordu. Ayrıca özel maçlarda sakatlanma riski de var. Bu kararı çok yerinde" dedi.
Rumen hoca, daha önce "henüz hazır değil" dediği Sinan ile özel bir toplantı yaptı. Lucescu golcü oyuncuya, "Eksiklerin olduğunu biliyorsun. Hazır olmadan seni ilk 11'de oynatıp, demoralize olmanı istemiyorum. Senden uzun vadeli faydalanacağız. Söylediklerimi yaparsan, takımın değişmez isimleri arasında olursun. İyi olacaksın, sakın moralini bozma ve çalış" diyerek moral verdi.
İlhan'ın idmanlarda hırslı çalışması teknik heyeti memnun etti. Lucescu, geçen sezonki agresif görüntüsünden uzak bir tavır sergileyen İlhan'ın bu tutumu baba olmasına bağladı. Golcü oyuncu ise değişimi, "Evet, hocam doğru söylüyor. Baba olunca hayatım değişti" şeklinde yorumladı. (Spor Servisi)