Cordoba'ya yeni sözleşme

Beşiktaş, kendisine yapılan transfer teklifleri karşısında problemler yaşadığı Oscar Cordoba konusunu sonunda tatlıya bağladı.

İSTANBUL - Beşiktaş, kendisine yapılan transfer teklifleri karşısında problemler yaşadığı Oscar Cordoba konusunu sonunda tatlıya bağladı. Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Kıvanç Oktay, Kolombiyalı kaleci Oscar Cordoba ile herhangi bir sorunlarının bulunmadığını ve sözleşmesini uzatmak için kısa süre içinde biraraya geleceklerini söyledi.
Oktay, Cordoba ile zaten gelecek sezon için sözleşmelerinin bulunduğunu hatırlatarak, "Arsenal'dan gelen teklif kafasını biraz karıştırdı. Ancak şimdi bizimle bir problemi yok. Şu ana kadar Cordoba ile görüşmedik ama önümüzdeki günlerde biraraya gelerek, sözleşmesini uzatmayı düşünüyoruz" diye konuştu. Yabancı forvet oyuncusu konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Oktay, teknik direktör Mircea Lucescu'nun da görüşlerini aldıktan sonra bu konuyu da çözüme kavuşturacaklarını ifade etti.
Hazırlıklar bugün başlıyor
Oktay, İnönü Stadı'ndaki çalışmaların sürdüğünü ve yeni sezona yetiştirileceğini söyledi. UEFA'nın statla ilgili taleplerini karşılamak zorunda olduklarını vurgulayan Oktay, "Şu anda kapalı tribünü UEFA kriterlerine uygun hale getiriyoruz. Tribünlerimiz yeni sezona yetişecek" şeklinde konuştu. Diğer yandan, Beşiktaş'ta Güney Kore dönüşü futbolculara verilen iki günlük izin dün akşam sona erdi. Beşiktaşlı taraftarlar, yeni sezon için takım kadrosunu yeterli bulmuyor. İnternette yapılan 'Beşiktaş'ın kadrosu yeterli mi?' anketine katılanların yüzde 80'i 'hayır' derken, kadroyu yeterli bulanların yüzdesi ise 20. (Spor Servisi)