Çözülmez yün yumağı

Ezeli rakipleri şampiyonluğa koşarken, Fenerbahçe hala karmakarışık. Ligde bulunduğu yeri koruyarak UEFA'ya katılmayı planlayan Sarı-Lacivertliler'de, yönetim yeni hoca için bir türlü karar veremiyor.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Ezeli rakipleri şampiyonluğa koşarken, Fenerbahçe hala karmakarışık. Ligde bulunduğu yeri koruyarak UEFA'ya katılmayı planlayan Sarı-Lacivertliler'de, yönetim yeni hoca için bir türlü karar veremiyor. Görüşülen isimlerin tümü gelmemek için her türlü zorluğu çıkarıyor. Bu girişimler sürerken, yeni hocanın transferlerle ilgili tutumu sorulmadı. Belki de sil baştan yapılacak. Futbulcular ise perişan: Hem kötü sonuçlardan hem de 6 aydır paralarını alamamaktan şikayetçiler. Ligin bitmesine 4 hafta kalmasına rağmen henüz iç transferde kimseyle masaya oturulmaması da bir diğer sorun.
Kâbus dolu günlerin bu hafta Şükrü Saracoğlu'nda oynanacak olan Kocaelispor maçında biteceğini belirten futbolcular, "Rakibimizin de artık ligde ümidi kalmadı, düştü sayılırlar. Bu nedenle bizim için pek zor bir maç olmayacak. 9 hafta süren kötü gidişimize bu hafta son verip, UEFA Kupası ümitlerimizi taze tutacağız" dediler.
Besçasnıh dönüyor
Sarı-Lacivertli takımda sakatlıkların artması üzerine doktorlar harekete geçti. Başta Rüştü olmak üzere; Hakan Bayraktar, Ceyhun, Mustafa Doğan, Zoran Mirkoviç, Ali Güneş ve Steviç'in Kocaelispor maçına yetişmeleri için yoğun bir program belirlendi. Bu oyunculardan Ali, Ceyhun, Hakan'ın, Tamer Güney tarafından onbirde görevlendirilmeleri bekleniyor.
Diğer taraftan büyük umutlarla transfer edilen Besçasnıh, geçen süre içinde verimli olamayınca, eski takımı Spartak Moskova'ya dönme kararı aldı. Umduğunu bulamayan Rus futbolcu sezon sonunda Fenerbahçe'den ayrılacak.
Bu arada bir internet sitesinin yaptığı "Fenerbahçe'yi bu duruma kim getirdi? Suçlu kim?" anketine katılanların yüzde 69'u Aziz Yıldırım ve yönetim; 16'sı futbolcular, kalanlar ise Oğuz Çetin ve Werner Lorant suçlu yanıtı verdi.