Cristıan Baroni dişçi koltuğunda röportaj

Cristıan Baroni dişçi koltuğunda röportaj
Cristıan Baroni dişçi koltuğunda röportaj
Dr. Aylin Sezen Yalçın, Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Cristian Baroni ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi

Bir süredir diş tedavisi için gidip geldiği klinikte sıcak dostluklar kuran Baroni, diş hekiminin sorularını içtenlikle yanıtladı.

10 yaşından beri futbol oynadığını belirten Baroni, İstanbul 'da yaşamaktan büyük keyif aldığını, burayı evi gibi hissettiğini, ailesinin de burada yaşamaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

İşte Baroni'nin keyifli sohbeti:

-Kaç yaşında futbol oynamaya başladın?
10 yaşında başladım. 22 yaşından beri profesyonel olarak oynuyorum. Hayatımı futboldan kazanıyorum. İşimden de oldukça keyif alıyorum.

-Annen baban seninle gurur duyuyordur... Türkiye 'de futbol oynamana nasıl bakıyorlar?
Evet onlar da futbol da ilerlediğim ve başarılı olduğum için çok mutlular. Ayrıca Türkiye'de mutlu olduğumu da biliyorlar. Bu nedenle onlar da çok huzurlu ve rahatlar.

-Peki Türkiye'de mi, yoksa Brezilya'da mı, futbolcu olmak daha keyifli?
Kesinlikle Türkiye'de olmak daha güzel ve keyifli. Çünkü Brezilya' da çok fazla sayıda futbolcu var. Aynı Amerika'da ki basketbolcuların fazlalığı gibi. Burada ben çok mutluyum. Fenerbahçe taraftarı müthiş, bağlı, yardımcı hep yanımda..

-Yani İstanbul'da mutlusunuz.. Nasıl buluyorsunuz bu şehri?
İstanbul'u çok seviyoruz... Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri bence. Burada yaşamaktan da son derece memnunuz.

-Brezilya 'da senede kaç kere diş hekimi kontrolüne gidiyorsun?
Her ay gidiyorum.Temizlik ve kontrol ettiriyorum. Zaten bir futbol kulübüne başvurmadan önce mutlaka dişlerin şağlıklı olduğuna ait rapor istiyorlar. Dişleriniz kötü durumdaysa futbol oynayamazsınız..

-Brezilya'da Ortodontik tedavi popüler mi?
Evet hem de çok.. Genç, yaşlı her yaşta herkes kullanıyor..

-Çok disiplinli bir hastaydın. Hem dişlerinin temizliğine hem de aygıtlarının kullanımında çok titizdin. Bu durum için teşekkür ederim. Çok mu sabırlısın?
Ben genel olarak vücut sağlığıma çok önem veren biriyim Ayrıca diş sağlığımın genel sağlığımı etkilemesinden endişe ettim. Ağır spor ve antrenman yapan düşüp darbe alan birisiyim. Dişlerimiz sağlıklı olması için elimden geleni yaptım.

-Ortodontik tedavi öncesi ne tür şikayetlerin vardı?
Ortodontik tedavi yaptırmadan önce dişlerimin arasında açıklık vardı ve beni rahatsız ediyordu. Şu anda dişlerimi rahatlıkla kullanabiliyorum. Ayrıca konuşmamda bir bozukluk hissediyordum. Şu anda konuşmam da düzeldi.

-Braketleri (telleri) ilk taktığımızda ne hissettin? Ağrı oldu mu?
Hiç ağrı olmadı. Alışmakta da zorluk çekmedim. Brezilya'da bir kez ortodontik tedaviye başlamıştım ancak ağrıya dayanamadığım için 2 gün sonra çıkarttırmıştım. Ama bu sefer hiç rahatsızlık vermedi.

dha