Cruyff'tan Real Madrid'e ağır eleştiri!

Cruyff'tan Real Madrid'e ağır eleştiri!
Cruyff'tan Real Madrid'e ağır eleştiri!
Hollandalı futbol efsanesi Johan Cruyff, Real Madrid'in son 7 yılda sadece 1 şampiyonluk kazanmasını 'gülünç' olarak nitelendirdi.

Real Madrid, bir sezonu daha hayal kırıklığı ile noktalamak üzere. Eflatun-beyazlılar, kadrosundaki yıldız oyunculara karşın sezonu büyük bir kupa kazanamadan noktalayacak.

Johan Cruyff, De Telegraaf gazetesindeki köşesinde Madrid ekibini mercek altına aldı. Cruyff, bu büyüklükte bir kulübün son 7 yılda sadece 1 lig şampiyonluğu kazanması hakkında 'Gülünç' yorumunda bulundu.

Hollandalı futbol efsanesine göre sorun takım olamamaktan kaynaklanıyor. Real Madrid oyuncularının özellikle sezonun son bölümünde takımdan çok kendilerini düşündüğünü belirten Cruyff, "Real Madrid ile Barcelona arasındaki en büyük fark da bu" ifadesini kullandı.

Şampiyonlar Ligi 'nde bir İspanyol ve İtalyan ekibinin karşı karşıya geleceğini hatırlatan Cruyff, "Bu durum bir kez daha futbolda her şeyin para demek olmadığını gösteriyor. Özellikle Premier Lig kulüpleri bende büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Paris Saint-Germain de Juventus'tan çok daha büyük bir bütçesi olmasına karşın yine başarılı olamadı" yorumunu yaptı.

Cruyff, "Pirlo basit futbolun da ne kadar çekici olduğunu herkese gösteriyor" ifadesiyle, Juventus'un deneyimli oyuncusu Andrea Pirlo'ya da övgüler yağdırdı.