CSKA'lı taraftardan protesto

Galatasaray'ın ilk kez Sofya'da giydiği gök mavi renkli forma, tribünlerdeki Sarı-Kırmızılı taraftarları şaşırttı. Taraftarlar, "Forma güzel de keşke bir yerlerinde sarı ve kırmızılı renkler de olsaydı" diye espri yaptılar.

  • Galatasaray'ın ilk kez Sofya'da giydiği gök mavi renkli forma, tribünlerdeki Sarı-Kırmızılı taraftarları şaşırttı. Taraftarlar, "Forma güzel de keşke bir yerlerinde sarı ve kırmızılı renkler de olsaydı" diye espri yaptılar.
  • 100 kişilik Türk taraftar, sağanak yağmura karşın stadın büyük bölümünü dolduran Bulgar seyirciler tarafından maç öncesinde ıslıklanıp yuhalanırken, Galatasaraylıların açtığı 'Filibeli Aslanlar' pankartı büyük tepki gördü.
  • 12 bin bilet 1.5 euro ile 4 euro arasında satıldı. CSKA Sofya kulübü, takımını İstanbul'da destekleyen taraftarlarına jest yaparak, maç biletlerini 1 Leva'ya (0.5 euro) sattı.
  • Bulgaristan Cumhurbaşkanı Georghi Pırvanov'un, CSKA Sofya'nın davetini işlerinin yoğun olduğu gerekçesini öne sürerek geri çevirdiği ve maça gelmediği öğrenildi.
  • Bulgar basınında yer alan haberde, hakem Messina'nın Galatasaray'ın kaldığı Hilton Oteli'nde konaklamak istediği, ancak UEFA kurallarına aykırı olduğu için İtalyan hakemin Maxi isimli bir otelde kaldığı ifade edildi.
  • Sofya'da çok hareketli bir gün yaşanırken, şehirde art arda patlamalar meydana geldi. Bu patlamaların bir aile eğlencesi sonrasında gerçekleştiği kaydedilirken, Bulgaristan polisinin, bir mafya liderinin öldürülmesinden dolayı 6 kişiyi tutukladığı bildirildi.
  • Maçtan önce CSKA Sofya taraftarları, sis bombalarıyla sahayı adeta görünmez hale getirdi ve karşılaşma 5 dakika geç başladı. Bulgar ekibinin taraftarları, ikinci yarıda ise sırtlarını sahaya dönerek takımı protesto etti.
  • Geçtiğimiz sezon ortasında Galatasaray'dan ayrılan Jorge Felipe'nin durumu CAS (Uluslararası Spor Mahkemesi) tarafından görüşüldü. Ancak toplantının sonuçları hakkında hiçbir Sarı-Kırmızılı yöneticinin yorum yapmaması akıllarda soru işareti yarattı.