CSKA'yı kimse beğenmedi

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi CSKA Sofya'nın, Pyunik'i 1-0 yenerek tur atlamasına rağmen Bulgar basını takımın futbolunu beğenmedi.

SOFYA - Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi CSKA Sofya'nın, Pyunik'i 1-0 yenerek tur atlamasına rağmen Bulgar basını takımın futbolunu beğenmedi. 7 Dni Sport, "Sancılı maçtan sonra CSKA devam ediyor" başlığıyla verdiği haberinde, takımın taraftarlarınca yuhlandığını belirterek, "Galatasaray Teknik Direktör Fatih Terim stattan memnuniyetle ayrıldı" diye yazdı. Meridian Maç gazetesi ise, "CSKA sanki, maçı izleyen Terim'de farklı bir izlenim bırakmak istiyordu" diyerek esprili bir yorumda bulundu. Ülkenin ikinci büyük gazetesi 24 Saat de, "Pyunik maçı 1-0 yitirdi" şeklinde başlık attı.
CSKA Teknik Direktörü Stoyko Mladenov ise turu geçtikleri için mutlu olduklarını vurgulayarak, "Ancak böyle bir oyunla güçlü Galatasaray önünde hiç şansımız yok. Bu maçın sonucu 0-0 beraberlikti. Çünkü Pyunik, maçta iyi mücadele etti. Dolayısıyla sonuçtan memnunuz ama oyundan asla" ifadesini kullandı. Bulgar basını, maç sırasında bir hayli sıkılan Terim, karşılaşmanın bitimine 10 dakika kala stattan ayrıldığını önemli vurguladı.
Havaalanında 7 Dni Sport'un sorularını yanıtlayan Terim, CSKA hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığı için Sofya'ya maçı izlemeye geldiğini söyledi.
İstanbul'a 5 bin kişi geliyor
Bulgar takımı taraftarları lideri Dimitar Angelov, 13 Ağustos'taki maçı izlemek için 5 bin taraftarın İstanbul'a geleceğini söyledi. Bu arada Bulgaristan'da başta devlet televizyonu (BNT) olmak üzere hiçbir TV kanalının CSKA Sofya-Pyunik maçını yayınlamaması da futbolseverlerin sert tepkisine neden oldu. Maçın başlamasına birkaç dakika kala BNT'ye telefon açan kimliği belirlenemeyen bir kişi, BNT binasında yarım saat sonra patlayacak bir bombanın kurulu olduğunu öne sürdü. İhbar üzerine olaya anında müdahale polisin, herhangi bir bomba bulamadığı açıklandı.
(Spor Servisi)