Çulcu: Diego'nun pozisyonu penaltı değil, sarı kart doğru

Çulcu: Diego'nun pozisyonu penaltı değil, sarı kart doğru
Çulcu: Diego'nun pozisyonu penaltı değil, sarı kart doğru
Eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu, Diego'nun 5. dakikadaki pozisyonu için "Penaltı deği, Cüneyt Çakır'ın kararı doğru" dedi. Çulcu, 63. dakikada yaşanan ve Fenerbahçeli oyuncuların uzun süre kırmızı kart itirazında bulunduğu Emenike-Olcan mücadelesinde Olcan'a sarı kart çıkmasını da doğru buldu.

RADİKAL - Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, Fenerbahçe - Galatasaray maçının hakemi Cüneyt Çakır’ın performansını hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi. 

Derbi maçta ilk yarıda en kritik pozisyon 5. dakikada gelişti. Fenerbahçeli Diego, Galatasaray ceza alanında Hamit ile girdiği ikili mücadelede yerde kaldı. Sarı lacivertlilerin penaltı beklediği bu pozisyon için Mustafa Çulcu şu yorumu yaptı:

“Hakemin devam kararı doğru. Bu pozisyonda Cüneyt Çakır düdüğü ağzına götürse de bunu Diego’ya kart göstermek için yaptı. Fakat burada aldatma değil temaslı bir düşüş olduğu için sarı kart çıkmaması da doğru bir karar.

İlk yarıda Cüneyt Çakır, faullerde ufak tefek yorum hataları yapsa da kayda değer ciddi bir hatası olmadı. Hakemi üzen bir pozisyon da yok."

'EMENİKE TOPA SAHİP DEĞİL, SARI KART DOĞRU'

63. dakikada Galatasaray defansının arkasına atılan topa hareketlenen Emenike, Olcan adın tarafından düşürüldü. Fenerbahçeliler, Emenike'nin 'son adam' pozisyonunda olduğunu savunup, kırmızı kart bekledi ancak, Çakır sarı kart gösterdi. Çulcu'nun bu pozisyon için de yorumu şöyle oldu:

"Emenike’nin düşürülmesine verilen sarı doğru. Neden denilirse; henüz Emenike topa tam olarak sahip değildi. Bulunduğu bölgede iki Galatasaraylı oyuncu vardı. Dolayısıyla topa sahip olmadığı için hakem sarı kartla değerlendirdi. Hakemin kararını destekliyorum.