Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük jest

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük jest
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük jest
İstanbul Başakşehirspor, 12 numaralı formayı 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için emekliye ayırdı.

Spor Toto Süper Lig'de sezonun ilk haftasında İstanbul Başakşehir ile Kasımpaşa, Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda karşı karşıya geldi. Geçen ayın sonunda hizmete giren ve İstanbul Başakşehir'e bundan sonra ev sahipliği yapacak statta ilk kez resmi bir maç yapıldı. Sezon öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan ayrılarak 'İstanbul Başakşehir' adını alan lacivert-turunculu ekip, Kasımpaşa karşılaşmasıyla Süper Lig'de yeni adıyla ilk kez maça çıktı.

Kasımpaşa 1-1 Başakşehir


12 NUMARALI FORMA, CUMHURBAŞKANI İÇİN AYRILDI

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın, stat açılış töreninde oynanan şöhretler maçında giydiği 12 numaralı forma, İstanbul Başakşehir Kulübü yönetimi tarafından müzeye kaldırıldı. Sezonun ilk haftasında oynanan Kasımpaşa maçında tribünlerdeki pankartlarda, '12 numaralı formamız, sonsuza kadar Cumhurbaşkanımız için ayrılmıştır' ifadeleri yer aldı.   

Lacivert-turunculu takım, sahaya da '12 numaranın sonsuza kadar yanındayız' yazılı pankartla çıktı. Konuk Kasımpaşa da 'Semtin gururu, milletin Reisicumhuru hayırlı olsun' pankartıyla sahadaki yerini aldı.

MAÇ ÖNCESİ DOSTLUK GÖRÜNTÜLERİ

Karşılaşma öncesinde iki kulübün başkanları dostluk görüntüleri verdi. Müsabakayı protokol tribününden izleyen İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ , Kasımpaşa Kulübü Başkanı Zafer Yıldırım ise İstanbul Başakşehir atkısı taktı. İki başkan, beraber foto muhabirlerine poz verdi. (Akşam)

Şota çıldırdı: Git başka iş bul!