Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fenerbahçe açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fenerbahçe açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fenerbahçe açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süper Lig'de geçtiğimiz hafta oynanan Çaykur Rizespor-Fenerbahçe maçının ardından Trabzon yolunda yaşanan silahlı saldırı hakkında konuştu.

RADİKAL - Ak Saray'da muhtarlarla buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Fenerbahçe Futbol Takımı'nı taşıyan otobüse, Rize deplasmanı dönüşü yapılan silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Silahlı saldırıda parmak izi tutmadı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fenerbahçe'ye yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınadığımı ifade etmek istiyorum. Saldırıda yaralanan otobüs şoförümüze Allah’tan acil şifalar diliyorum. Fenerbahçe Spor Kulübümüze, sporcularımıza, taraftarlarımıza ve tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" dedi.

"SPOR BİTMİŞ, VANDALLIK GELMİŞTİR"

Vandallık yapanların ülkeye zarar verdiğini vurgulayan Erdoğan, "Futbolun da esası centilmenliktir. Şiddetin hele hele silahlı saldırının olduğu yerde spor bitmiş, yerine vandallık gelmiş demektir. Vandallık yapanlar kendi takımlarına değil, tüm ülkeye ihanet ettiklerini bilmelidirler. Bu tür hadiselere karşı, kulüplerimizin ve ilgili kurumlarımızın gerekli tedbirleri en kısa zamanda alacaklarına inanıyorum. Bu olayla ilgili İçişleri Bakanlığımız yoğun bir çalışmayla şu anda kısmi olarak bazı delilleri ele geçirmenin yanında bazı emareler de gözaltında. Bunlarla ilgili çalışmalar devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'ye silahlı saldırıda yeni görüntü!