Cüneyt Çakır Devler Ligi finalinde

Cüneyt Çakır Devler Ligi finalinde
Cüneyt Çakır Devler Ligi finalinde
Real Madrid ile Atletico Madrid'i karşı karşıya getirecek Şampiyonlar Ligi finalini Hollanda Futbol Federasyonu'ndan Björn Kuipers yönetecek. Dev karşılaşmanın 4. hakemi ise Cüneyt Çakır olacak.

İspanyol ekipleri Real Madrid ile Atletico Madrid arasında 24 Mayıs'ta Lizbon'un Luz (Işık) Stadı'nda oynanacak Şampiyonlar Ligi final maçında FIFA kokartlı Cüneyt Çakır 4. hakem olarak görev yapacak.

Liverpool'un şarkısı: Ağla İstanbul ağla!


Mücadelenin orta hakemi olarak Hollanda'dan 41 yaşındaki Björn Kuipers görevlendirildi. Kuipers'in yardımcılığını vatandaşları Sander van Roekel ve Erwin Zeinstra'nın yapacak. İlave yardımcı hakem Pol van Boekel ve Richard Liesveld, yedek yardımcı hakeml ise yine aynı ülkeden Angelo Boonman olacak.

68 UEFA organizasyonunda görev alan Björn Kuipers, bu sezon 4 Şampiyonlar Ligi ve 3 UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasında görev aldı. Avrupa Kupası finallerini yöneten 4. Hollandalı hakem olacak Kuipers, 2011'deki UEFA Süper Kupası ve geçen sezon Chelsea'nin Benfica'yı yenerek kupaya ulaştığı UEFA Avrupa Ligi finalinde de düdük çalmıştı.

ATLETICO'NUN KOZU ARDA TURAN

Milli futbolcumuz Arda Turan, Atletico Madrid forması altında finalde görev yapması halinde "Şampiyonlar Ligi finalinde oynayan Türkiye doğumlu futbolcu" olarak tarihe geçecek.

"UEFA'dan Galatasaray'a ceza" iddiası