Cüneyt Çakır ile Engin Baytar yine karşı karşıya!

Cüneyt Çakır ile Engin Baytar yine karşı karşıya!
Cüneyt Çakır ile Engin Baytar yine karşı karşıya!
Hakem Cüneyt Çakır, 12 Ağustos 2012'de oynanan olaylı Galatasaray-Fenerbahçe maçında kendisine saldıran Engin Baytar ile bu tarihten sonra üçüncü kez karşı karşıya gelecek. Tecrübeli hakem, Engin Baytar'ın formasını giydiği Karşıyaka ile Göztepe arasındaki mücadelede düdük çalacak.

İZMİR - 2012 yılında Galatasaray forması giyen ve Süper Kupa finalinde 68. dakikada gördüğü kırmızı kartın ardından Cüneyt Çakır'a fiziki müdehalede bulunan Engin Baytar, 11 maç ceza almıştı.   

Çakır, bu olayın ardından Engin'in forma giydiği 30 Ağustos 2013'teki Eskişehirspor-Galatasaray ve 27 Ekim 2013'teki Kayserispor-Galatasaray maçlarını yönetti. Engin, sezon başında sarı-kırmızılı ekipten Karşıyaka'ya transfer oldu.

ŞEHMUS ÖZER 14 MAÇ CEZA ALMIŞTI

Karşıyaka ve Göztepe arasında 3 sezon önce oynanan son derbiyi Hüseyin Sabancı yönetmişti. 17 Mart 2013'te oynanan o derbideki kararlarıyla büyük eleştiri alan, Karşıyakalı futbolcu Şehmus Özer'in fiziki saldırısına hedef olan Sabancı, daha sonra 2 ay boyunca görev alamadı. Şehmus'a da karşılaşmanın ardından 14 maçlık ceza kesildi. Karşıyaka cephes,  derbi için FIFA kokartlı hakem talebinde bulunmuştu. (DHA)