Daçka, Fener'in hesabını bozdu

Türkiye Basketbol Ligi'nin son haftasında Darüşşafaka, Fenerbahçe'yi 83-77 yenerek, rakibinin dördüncülük hesaplarını bozdu ve Sarı-Lacivertli takımı altıncı sıraya itti.

Fenerbahçe-Darüşşafaka: 77-83
SALON: Haldun Alagaş
HAKEMLER: Emin Moğulkoç, İsmail Aydın
FENERBAHÇE: Dickel 4, Erdal 24, Erkan 14, Zaza 5, Davenport 17, Emre 4, Gouda 9, Altan, Barış
DARÜŞŞAFAKA: Cüneyt 25, Mehmet 14, Erdem 6, Burak 6, Goodrich 16, Deniz 14, Cevher, Vedat 2
1. Periyot: 16-22, 2. Periyot: 36-38, 3. Periyot: 53-62İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi'nin son haftasında Darüşşafaka, Fenerbahçe'yi 83-77 yenerek, rakibinin dördüncülük hesaplarını bozdu ve Sarı-Lacivertli takımı altıncı sıraya itti. Haldun Alağaş Spor Salonu'nda oynanan ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da izlediği maçın özellikle son dakikaları hayli elektrikli geçti. Cüneyt ve Goodrich'in sayılarıyla maçı baştan sona önde götüren Darüşşafaka'ya, Sarı-Lacivertli takım Erdal'ın skorer oyunuyla yanıt vermeye çalıştı ama konuk takım sonlardaki taktik faulleri iyi değerlendirerek sahadan galip ayrıldı.
Ligde dün oynanan diğer maçlar: Pınar Karşıyaka-Tekel: 110-103, Beşiktaş-Göztepe: 97-83, TED Kolejliler-Galatasaray: 70-97, İTÜ-Oyak Renault: 63-81. Bu sonuçlardan sonra ligde normal sezonu Galatasaray üçüncü, Telekom dördüncü, Karşıyaka beşinci, Fenerbahçe altıncı, Darüşşafaka yedinci, Oyak Renault sekizinci, Tekel dokuzuncu ve Beşiktaş onuncu sırada tamamladı. Play-off'un ilk turunda Darüşşafaka-Beşiktaş, Oyak Renault-Tekel eşleşti. Bu serilerden galip çıkanlar daha sonra ikinci turda Efes Pilsen ile Ülker'e rakip olacak. İkinci turdaki diğer eşleşmeler şimdiden belli: Galatasaray-Fenerbahçe, Telekom-Karşıyaka. Ligde birinciyi belirleyecek Efes Pilsen-Ülker maçı yarın oynanacak. (Spor Servisi)