'Daha ne karar verecekti ki'

'Daha ne karar verecekti ki'
'Daha ne karar verecekti ki'
Beşiktaş'ı 2-1 mağlup eden Kasımpaşa'nın teknik direktörü Şota Arveladze, Ryan Donk'un olay hareketini değerlendirdi.

İSTANBUL (AA) - Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Şota Arveladze, maçta yaşanan olaylardan dolayı üzgün olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
"Olaylar yaşanmasaydı daha iyi olacaktı. İki tempolu takım, iyi oynadı. İlk golü erken yememize rağmen, oyundan kopmadık. İkinci devre kontrolü tamamen elimize aldık ve 2 güzel gol attık. Öndeyken pozisyonlar üretmeye başladığımız anda olaylar yaşadık. Üzgünüz. Sonra rakibimiz 9 kişi kaldı. Gerginlik oldu. Biz hafta içi çok fazla çalışamadık tam takım halinde. Futbolcularım çok iyi konsantre oldu ve acayip güzel bir maç çıkardılar."

Olay adamdan ilginç tweet!


"DONK YANLIŞ YAPTI"

Karşılaşmanın 29. dakikasında, Kasımpaşalı Ryan Donk'un ikinci bir topu oyundaki topa atmasıyla ilgili gelen bir soru üzerine Arveladze, "Bence yaptığı doğru değil. Top elindeydi ve hakem bunu gördü. Bundan sonra oyun en az 5-6 saniye devam etti. Donk, bence topu dışarı atabilirdi. Ama gol pozisyonu da değildi. Herkes 'golü kesti falan' dedi, ama gol pozisyonu yoktu. Sonra hakem gereğini yaptı. Daha ne karar verecekti ki. Top suratına mı attı? Doğru değil, keşke topu direkt dışarı atsaydı. Kesinlikle yanlış, doğru bir hareket değildir" ifadelerini kullandı.

Gürcü teknik adam, bir basın mensubunun " Beşiktaş Kulübü, kural hatası gerekçesiyle maçın tekrarı için federasyona başvuracak. Ne söylersiniz?" sorusuna, "Tekrar mı oynayalım? Ben istemem tekrar oynamak. Ben kazandım, ben istemiyorum" cevabını verdi.

Türkiye bu pozisyonu konuşuyor


"YAŞANANLAR 8 DİLDE DE İFADE EDİLEMEZ"

Arveladze, mücadelenin 79. dakikasında bir taraftarın sahaya girerek Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Manuel Fernandes'e saldırmasına tepki gösterdi.

Yaşananları anlatacak bir dil bulamadığını anlatan Arveladze, "Hangi dilde söyleyeyim. Gürcüce, Rusça, İngilizce... Yaşananlar 8 dilde de ifade edilemez. Böyle bir şey olmaz. Futbol güzel bir oyundur. Birisi birisini öldürmeye kalkışıyorsa ne diyeyim? Hangi dilde söyleyeyim? Çok kötü bir şey" diye konuştu.

Takımın şampiyonluk şansının sorulması üzerine ise Gürcü teknik adam, bir kaç defa "Nazar değmesin" ifadesini kullandı.

Arveladze, Fernandes'e saldıran taraftarın üzerinde Beşiktaş forması olduğunu da belirtti.

Sahaya giren taraftar Fernandes'e saldırdı