'Daha ortada bir şey yok'

Önceki gece İnönü'de kolay gibi görünen maçı zorlukla kazanabilen ve rakibi Altay'ın ancak 10 kişi kalmasından sonra sonuca...
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Önceki gece İnönü'de kolay gibi görünen maçı zorlukla kazanabilen ve rakibi Altay'ın ancak 10 kişi kalmasından sonra sonuca giden Beşiktaş'ta yüzler gülerken, teknik direktör Mircea Lucescu,
'şampiyonluk' sözcüğünü ağzına almamaya özen gösteriyor. Rumen çalıştırıcı
maç sonrası açıklamalarında şu görüşlere yer verdi: "Daha ortada bir şey yok. Hiç istenmeyen ve beklenmeyen puan kayıpları yaşanabilir. Bunun için oyuncularıma şampiyonluk ve Galatasaray lafını konuşmalarını yasakladım. Biz kendi maçlarımızı kazanalım, gerisi bizi ilgilendirmiyor. Ancak sadece şampyonluğu değil, bir adım daha ileri atıp, şimdiden Şampiyonlar Ligi'ni düşünüp buna göre planlar yapmak zorundayız."
Başkan Serdar Bilgili ise "Bu sezon şampiyon olmayı hakettik ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz" derken matematiksel olarak işi garantilemeden şampiyon olmuş gibi konuşmamaktan yana. Yöneticilerden Yıldırım Demirören de maç sonrası şöyle konuştu: "Lig yarışında en stresli haftalara girdik. Önümüzdeki üç maçı alıp şampiyonluk turunu İstanbul'da atmak niyetindeyiz. Bunu da başaracağız. Takım içindeki bunca sakat ve cezalıya rağmen, oyuncularımız gerçekten olağanüstü bir mücadele örneği verip her geçen hafta camiayı mutlu ediyor."
İnönü'de sıkıntılı maçlar
Kaptan Tayfur da Altay maçında yaşadıkları sıkıntıya ve golü geç bulmalarına ilişkin "Takımda tecrübeli oyuncu sayısı az. Bu yüzden bazen büyük gerilim ve stres yaşıyoruz. Bütün bu ortamdan en az etkilenip beklentilere cevap vermemiz gerekiyor. Özellikle İnönü'deki maçlarda gol geç gelince takım olarak paniğe kapılıyoruz. Önümüzde üç tane final maçı kaldı. Buradan alacağımız dokuz puan, işi son maça bırakmadan bizi istediğimiz yere ulaştırır. Bu seriye de Adanaspor maçı ile başlayacağız" dedi.
Altay karşısında alınan galibiyetten sonra dünü izinli olarak geçiren Beşiktaş bugün saat 11.00'de yapılacak olan tek çalışma ile Adanaspor maçı için start alacak. Siyah-Beyazlı takımda sakatlığı süren İlhan Mansız ile kart cezalısı durumuna düşen Tayfur bu maçta forma giyemeyecek. Geçtiğimiz hafta oynanan Malatyaspor maçında sol ayağına aldığı darbe yüzünden, Altay'a karşı oynayamayan Pancu'nun Adanaspor maçında takımdaki yerini alacağı belirtildi. Rumen yıldız, ağrılarının hafiflediğini söyledi. Sol aşil tendonunda ödem oluşan Ser-gen'in durumu ise bugün çekilecek MR'dan sonra netlik kazanacak.
Altay karşılaşması öncesindeki çeşitli konuşmalarında "Her şey bir gole bağlı" diyen Ahmet Dursun ise maç sonrası üstünden büyük bir yükün kalktığını dile getirdi. Forvet oyuncusu "Uzun süredir gol atamadığım için, strese giriyordum. Bir an önce gol atmak için aceleci davranınca da çok pozisyon kaçırdım. Ancak artık çok daha rahatım. Bunu da önümüzdeki maçlarda herkes görecek. Oynadığım maçlara bakılırsa ne kadar başarılı olduğum da ortada" şeklinde konuştu.