'Daha yapılacak çok iş var'

Galatasaraylı Berkant Göktan, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Juventus'tan alınan 2-0'lık galibiyeti disiplinli çalışmaya bağladı. Juventus önündeki performansıyla dikkatleri çeken Berkant son maçta Real Sociedad'ı da yenerek Şampiyonlar Ligi'nde ikinci tura çıkacaklarını iddia etti.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaraylı Berkant Göktan, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Juventus'tan alınan 2-0'lık galibiyeti disiplinli çalışmaya bağladı. Juventus önündeki performansıyla dikkatleri çeken Berkant son maçta Real Sociedad'ı da yenerek Şampiyonlar Ligi'nde ikinci tura çıkacaklarını iddia etti. Almanya doğumlu futbolcu UEFA'nın bu kararı vermekle Galatasaray'ı kamçıladığını belirtti. Berkant'ın sözlerinden bazı satır başları şöyle:

  • Juventus maçını çok iyi ve disiplinli hazırlandık. Çok çalıştık ve kazanacağımıza inandık. Fatih hocamızın bizden ne istediğini ve neler beklediğini biliyorduk. Galibiyetten başka bir düşüncemiz yoktu. Karşılaşmaya çok iyi motive olduk ve kazandık. Maçta nasıl daha iyi mücadele edebilirim diye düşündüm. Çok koştum ve elimden geleni yapmaya çalıştım. Attığımız goller sonrasında yaşadığım mutluluğu kelimelerle anlatamam. Westfalen Stadı'nda taraftarımı-zın da desteği inanılmaz derecede iyiydi. Almanya doğumlu bir futbolcu olarak oradaki yurttaşlarımızın hissettiklerini çok iyi biliyorum. Ben de onlar gibi büyük bir gurur ve mutluluk duydum.
  • Yedek kalmayı hiçbir zaman sorun etmedim. Her zaman aynı disiplinle çalışıp, oynayacağım günü bekledim ve artık sıra bana geldi. Fatih hocam benimle görüştü ve Juventus önünde forma giyeceğimi söyledi. Ben de elimden geleni yapacağımı ve hazır olduğumu kendisine ilettim. Sahaya çıkıp onun verdiği taktiği en iyi şekilde uygulamaya çalıştım. Fatih hocamın da söylediği gibi hassas bir yapıya sahibim. Zaman zaman duygusal davranabiliyorum. Ama artık aldığım bu formayı geri vermeye hiç niyetim yok. Kimse sadece Juventus maçıyla beni değerlendirmesin. Daha yeni başlıyorum. Bunun devamı gelecek. Aynı disiplinle çalışmaya devam edip Galatasaray'da kalıcı olacağım.
  • İnsanın hedefleri hiçbir zaman bitmez. Benim hedefim Galatasaray'da başarılı olmak. Burada çok mutluyum. Daha yapacak çok işim olduğunu düşünüyorum. Juventus galibiyetiyle eski kimliğimize kavuştuk. Real Sociedad maçını da kazanarak ikinci tura çıkacağız. Ondan sonra işimiz daha da zor olacak. Daha yolun başında sayılırız, çok çalışmamız gerekiyor. Bu ekibin iyi işler yapacak.