Dallas Mavericks'i tutabilene aşkolsun

NBA'de geçen yılın finalisti Dallas Mavericks sezona tarih yazarak başlamıştı: İlk kez sezonun ilk dört maçını kaybettiler. Aynı Mavericks yeni bir tarih yazma girişiminde...

DALLAS - NBA'de geçen yılın finalisti Dallas Mavericks sezona tarih yazarak başlamıştı: İlk kez sezonun ilk dört maçını kaybettiler. Aynı Mavericks yeni bir tarih yazma girişiminde... Teksas ekibi, LA Lakers'ı 104-95 yenerek üst üste altıncı, son 20 maçında da 19. kez galip geldi. Bu galibiyet, müthiş seride kendilerini yenebilme başarısını gösteren tek takım, Lakers'tan da rövanşı alma özelliği taşıyordu.
41. maçında 33. galibiyetini alan ve NBA'in zirvesinde yer alan Mavericks'in galibiyetinde en büyük pay 29 sayı, 11 ribauntla Josh Howard'ın oldu. Alman yıldız Dirk Nowitzki 27 sayı, 10 ribauntluk performans sergilerken, Jason Terry istatistiklerine 12 sayı ve 13 asist ekledi. Kobe Bryant'ın 26 sayısı ise Lakers'a yetmedi.
Son şampiyon Miami Heat'in çıkışı ise sürüyor. Florida temsilcisi, Indiana Pacers'ı 104-101 yenerek son beş maçında dördüncü galibiyetini alırken, başroldeki isim, 33 sayı ve 8 asistle Dwyane Wade'di. (Spor Servisi)